איים בזרם

הכתר מרכז ההשפעה המחבר את הגוף לנשמה

איים בזרם

כל קיץ מביא אתו את האתגר שלו, לפעמים זה לחץ כספי שלא מאפשר לנו לקחת את ה-הכל כלול ביוון או אילת של כל שנה בחופש הגדול, לפעמים זה לחץ בעבודה לפעמים זה מה לעשות עם הילדים או עם אחד מהם שמאתגר במיוחד או סמסטר קיץ שהיית חייבת לקחת כדי להשלים את התואר.

בקיץ הזה “הכל כלול” באתגר הישראלי, בין הקורונה, לחוסר היציבות השלטונית המתמשכת, הדיבורים על מהלך בחירות מחודש, הלחץ הכלכלי, הקיצוניות בחברה, והמתח בגזרות הגבול, החופש הגדול הזה בהחלט שבר את שיאי הלחץ והמתח, שיאי האי-וודאות.

במדיה החברתית ישנם דיבורים על כך שכלל אין קורונה, חוסר האמון ותחושת אי הוודאות עוצמתיים כל כך ומתגברים נוכח היעדר מנהיגות או נציגות של מנהיגות מיומנת מקצועית מרגיעה מישהו כמו נחמן שי שהנהיג ביטחון ואמונה במלחמת המפרץ, באופן ממלכתי ומקצועי.

מה בעצם היה שם? בתוך אי הוודאות, יצר לנו נחמן שי, אי של וודאות, פינה בה יש מידע שניתן על ידי אדם מהימן ואמין נציג המערכת שיודע ומכיר את הצרכים שלנו.

פרופ’ מולי להד קורא לזה, אי של וודאות, בתוך אי הוודאות, סדר בתוך הכאוס, מרחב מאוזן נעים בטוח ומאפשר בתוך מציאות בה אנו חווים ברחוב ובעבודה תגובות אלימות וקיצוניות.

יותר מתמיד כדי לשמור על השפיות שלנו ושל הילדים שלנו אנחנו נדרשים, לייצר בבית שלנו מרחב מחיה בו יש מקום לכולם, ולצורך כך אנחנו נדרשים להוביל את המשפחה שלנו המציאות מחייבת אותנו לחשוב קדימה, במונחים של התנהלות יומיומית.

אז הנה כמה טיפים להתנהלות משפחתית בימי קורונה:

  1. הכניסו לסדר היום שלכם מפגש משפחתי, מינימום אחד בשבוע, במפגש זה תוכלו לדבר על תכנים של כללי התנהגות בין חברי המשפחה, להתייחס לפעילויות משפחתיות ולהתייחס לצרכים של כל אחד מבני המשפחה. המפגש ייצור אווירה של ביטחון, מכיוון שהוא משדר שיש מנהיגות משפחתית שיש סמכות הורית פעילה שמקשיבה לצרכים שלי.
  2. הכינו לוח שנה שבועי שייתלה במקום מרכזי בבית, או שיישלח לכל נייד. אם אתם יכולים הכינו אחד של הקיץ כולו או עד תקופת החגים כדי להרחיב את מסגרת ההתייחסות מבחינת הזמנים. לוח השנה ייצר ביטחון ושקט נפשי מכיוון שהוא מייצר וודאות, בתוך החוויה הכאוטית המתקבלת במציאות הנוכחית.
  3. קבעו כללי בטיחות מעטים אך כללים ברורים בנוגע להתנהגות בני המשפחה בתקופת החופש ובתקופת הקורונה, לכל אחד מבני המשפחה לפי גילו, אם זה יציאות עם רכב המשפחה בסופש”ים, או יציאה לקניון או לים עם מסיכות קורונה וג’ל , שתיית כמות מספקת של מים וכולי, קל יותר לזכור ולקבל מעט כללים מאשר מערכת חוקים מסועפת וקל יותר לקבל אותם, על השאר תנהלו משא ומתן. במציאות בה הילדים שלנו חשופים למידע כוזב והוראות משרדי ממשלה המשתנות עוד באותו היום, היו אתם הביטחון שלהם, עם הנחיות ברורות וכך תתווכו להם את המציאות ותגדירו אותה מחדש.

אלה שלושה טיפים קטנים שיעשו הבדל גדול באווירה המשפחתית ובבית שלכם.

מאמרים נוספים:

מתנה לשחרור

כל הורה שהילד שלו בצבא, מחכה בכיליון עיניים ליום השחרור, כל הורה שהילד שלו בצבא דואג לו, כל אחד מתמודד עם הדאגה באופן שונה.

קרא עוד »

מרחב מקודש

השאיפה ליופי והרמוניה היא שאיפה רוחנית במהותה, ככל שהרוחניות מתעצמת בעולם כך מתעצמת התודעה ליופי ואסתטיקה, ככל שגוברת המודעות לחלקים הרוחניים שבנו כך גוברת המודעות ולעיצוב על כל גווניו.

קרא עוד »

קורס לטיפול ביוצאי מערכת הביטחון נפגעי פוסט טראומה

במדינת ישראל, בעקבות ריבוי האירועים הביטחוניים, והקיום של צבא שהוא צבא העם המגן באופן פעיל על גבולות המדינה, מדינה שמוקפת אויבים, ללא הסדר מדיני כבר הרבה שנים, רבים המקרים של לחץ וטראומה בעקבות אירועים המוגדרים כאירועים ביטחוניים.

קרא עוד »

צופן הנשמה

המפה הרוחנית נותנת לך מידע על הרמה הנשמתית שלך, על התורשה הרוחנית ה D.N.A הייחודי רק לך, מה הפוטנציאל עימו באת לעולם בחיים אלה, מה עברת בחיים קודמים, איזו חוכמה וידע הבאת מחיים קודמים למימוש בחיים אלה

קרא עוד »

על יופי ואהבה

לפני 20 שנה, כשאושר נולדה, הרבה אנשים שאלו אותי האם היא מאומצת.
אני בהירה עם שיער שטני בהיר ועיניים ירוקות, והיא קיבלה גוון עור מעורב.
בקיצור נראתה תאילנדית, אף אחד לא האמין, שהיא שלי כשטיילתי איתה ברחוב..

קרא עוד »

מהי מפה רוחנית?

המפה הרוחנית נותנת לך מידע על הרמה הנשמתית שלך, על התורשה הרוחנית ה D.N.A הייחודי רק לך, מה הפוטנציאל עימו באת לעולם בחיים אלה, מה עברת בחיים קודמים, איזו חוכמה וידע הבאת מחיים קודמים למימוש בחיים אלה.

קרא עוד »

הסוד

מהו הסוד, מהו הנסתר בחיינו, הדבר הזה שקיים ואינו נראה, שאני מקשיב לו אני מצליח, אבל מי הוא, למי בעצם אני מקשיב, איך הוא נראה, מהי המציאות בתוכה אני מתקיים, בה רב הנסתר על הגלוי מהו טבעה ומה אופייה וכיצד הכי נכון בשבילי להתנהל בתוכה.

קרא עוד »

הכתר קורס יסוד בתקשורת אור

קורס קצר בן תשעה מפגשים, בו נלמדות טכניקות של דימיון מודרך בהיבט רוחני. ללא צורך בניסיון או ידע מוקדמים, בקורס נלמד תרגילים פשוטים וקלים, ובעיקר מהנים ומרוממים, באווירה בטוחה ונעימה, שיתורגלו במהלך השבוע בבית. הקורס יכול להתקיים באופן פרטני או בקבוצה.

קרא עוד »

נשמה

מתי בפעם האחרונה שאל אותך איש מקצוע ” מה שלום הנשמה שלך?” רופא, או אולי מטפל?, או פסיכולוג? האם מורה או גננת או מדריך התייחסו לנשמה של הילד שלך?

קרא עוד »

איים בזרם

כל קיץ מביא אתו את האתגר שלו, לפעמים זה לחץ כספי שלא מאפשר לנו לקחת את ה-הכל כלול ביוון או אילת של כל שנה בחופש הגדול, לפעמים זה לחץ בעבודה לפעמים זה מה לעשות עם הילדים או עם אחד מהם שמאתגר במיוחד או סמסטר קיץ שהיית חייבת לקחת כדי להשלים את התואר.

קרא עוד »

חזרה לאזרחות

הטראומה כפי שכבר הזכרתי במאמרים קודמים היא מצב בו מתקיים איום על הקיום הנפשי רגשי או הפיזי של האדם, החוויה הטראומטית היא סובייקטיבית

קרא עוד »

ברית אהבה

כמו האיחוד הקדוש בין הנקבי לזכרי בעולמינו, המתקיים באהבה, מדי יום, כבר אלפי שנים, ומשפיע אהבת עולם על השדה המאוחד בו אנו מתקיימים, המפרה ומרבה ברמה הרוחנית והגשמית ומשפיע איזון ויופי והרמוניה בעולם

קרא עוד »

רפואה מהקבלה

כאשר אנחנו מחפשים דרכים לריפוי הנפש והגוף אנחנו מחפשים את הטיפול המתאים לנו. אחת מדרכי הטיפול היא על-ידי רפואה

קרא עוד »

הפגת כאב נפשי

אם אתם סובלים מכאב רגשי ופנימי אשר מעיק עליכם ופוגע באיכות החיים שלכם בצורה משמעותית, כדאי לכם להתחיל בתהליך

קרא עוד »

חיי בריאות

חולמים על חיים בריאים יותר? רוצים לחיות בשלווה עם עצמכם והסביבה? זה הזמן להכיר את הטיפולים הטובים ביותר שיובילו

קרא עוד »

טיפול בסטרס

סטרס הוא אחד הגורמים לתחלואה הנפוצים ביותר בעולם המערבי. סטרס יכול לגרום ללחץ דם גבוה, להתמוטטות עצבים, לכאבי ראש

קרא עוד »

טיפול ביוצאי צבא

סיימתם את השירות הצבאי שלכם ואתם חווים קשיים באזרחות? קשיים ביציאה לאזרחות לאחר שירות צבאי יכולים להיגרם מסיבות שונות

קרא עוד »

איך לטפל בדיכאון

אחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם המערבי היא דיכאון. להתמודדות עם דיכאון אין דרך אחת נכונה ולעיתים הטיפולים הקונבציונאליים אשר

קרא עוד »

הלומי קרב

במדינת ישראל לצערנו יש מספר גדול של הלומי קרב. המלחמות של מדינת ישראל נגד שכנותיה והמבצעים אשר בוצעו בגבולות

קרא עוד »

התפתחות אישית

המושג התפתחות אישית מתייחסת לכל אחת ואחד המעוניינים לקדם את עצמם בפעולות שהם מבצעים ביום יום. הפעולות יכולות

קרא עוד »

יום הגיוס

ביום שהבן שלי התגייס כתבתי קורס שלם, התחלתי להרגיש לחץ בחזה, והבנתי שאני צריכה לשחרר, התיישבתי על המחשב, והתחלתי

קרא עוד »

סופש”ים

במהלך השירות הצבאי הקרבי, למשך שלוש שנים, ולפעמים יותר, החיילים מגיעים לסופי שבוע לבית ההורים, ובדרך כלל, מחפשים את

קרא עוד »

סודות הלחץ החברתי

מה שתעשיית התקשורת המסחרית לא רוצה שתדעי! תחום הפסיכולוגיה של השיווק, הינו כאמור אחד התחומים הנלמדים יותר, מכיוון שתוצאות

קרא עוד »

מהי הצלחה?

מה את עושה כשאת מצליחה? האם את: חוגגת? מחכה שיחגגו לך, ממשיכה הלאה לאתגר הבא? (רמז, זה לא בריא)

קרא עוד »

הכתר

“הכתר” הוא מרכז ההשפעה המחבר את הגוף לנשמה, בספר נלמדת שיטה להתהוות הכתר ובכך אנו נולדים מחדש אל תוך

קרא עוד »