חזרה לאזרחות

הכתר מרכז ההשפעה המחבר את הגוף לנשמה

חזרה לאזרחות

הטראומה כפי שכבר הזכרתי במאמרים קודמים היא מצב בו מתקיים איום על הקיום הנפשי רגשי או הפיזי של האדם, החוויה הטראומטית היא סובייקטיבית, אנחנו יודעים  שכל אדם חווה את המציאות באופן שונה, לכל אחד יש את “המשקפיים” שלו לראות את העולם. יש מקום אחד שעליו אין ויכוח לגבי האיום הפיזי שהוא מהווה וזהו הצבא, המשרתים בצבא מתמודדים מדי יום עם חוויות המאיימות על חייהם גם אם הם מתאמנים לקראתם, הם מתאמנים לקראת חוויה שתסכן את חייהם.

יום הגיוס הוא יום בו הנער הנכנס בשערי הבקו”ם, מתגייס פיזית ונפשית רגשית אל הצבא אל מציאות אחרת, מציאות חדשה. תהליך החיול כולל תהליכי הטמעת המציאות החדשה, אפשר להשוות את זה לסוציאליזציה אותה עובר הילד במהלך ינקותו וילדותו, להכיר את החברה בה הוא חי. כאן בצבא, ביום החיול, מופיעה משמעת מופיעים מדים, זהים לכולם, וישנו מספר אישי המחליף את הזהות שהתפתחה בתהליך הסוציאליזציה.

הסוציאליזציה במדינת ישראל היא תהליך שנמשך שנים, חלק מתהליך זה כולל קונצנזוס, הסכמה רחבה על קיומו של צה”ל שהוא צבא העם, המגן על העם בארצו, הילדים בתהליך התבגרותם יודעים כי יום הגיוס יגיע וחלק מתהליך ההפיכה לאנשים בוגרים, היום גם גברים וגם נשים עוברים מעין “חניכה” בצבא.

כך שליום הגיוס אנו מגיעים מוכנים, מי יותר ומי פחות, המהפך מחיי האזרחות המגוונים והחופשיים בהם הייתי נער עם דעות תחושות רצון וזהות ייחודית, אל המדים והמראה האחיד, והיכולת האנושית להסתגל עוזרת לנו להמשיך לתפקד ולהפנים את הרגשות היותר קשים שלנו. הרצון לבלוט ולהצליח עוזר לנו להחצין את הרגשות החיוביים ולהתמקד בסביבה החברתית החדשה להכיר ולהבין אותה ולבדוק כיצד אנו מתפקדים בה הכי טוב.

מסלול החיול ממשיך לתקופה בה אנו לומדים את “המומחיות” שלנו בצבא מתחילים מהבסיס בטירונות וממשיכים לתקופת התמחות ב”מסלול” או קורס וכולי… כך או אחרת המשרתים בשירות קרבי, נתקלים מדי יום עם מצבים מסכני חיים, מצבים המהווים איום על הקיום הפיזי שלהם. השירות הקרבי בצבא הוא כניסה למצב של טראומה מתמשכת.

כמו שהסתגלנו לשירות הצבאי, מצאנו מחדש את הזהות שלנו בתוכו, הסתגלנו לנסיעות הלוך וחזור הביתה, כך גם למדנו לתפקד בתנאי לחץ וטראומה מתמשכת.

הקורס הייחודי שבניתי מתאים ליוצאי צבא, יוצאי שירות קרבי, הרוצים “לחזור לאזרחות” באופן מיטבי, שלוש שנים של תפקוד בלחץ ובמצבי טראומה תמידיים, מצבי לחימה וסכנת חיים, משאירים את חותמם על הגוף והנפש ובעיקר על המוח.

מהרו להירשם

אולי תתאהבו ותחליטו להמשיך לקורס השנתי להדרכה וטיפול  **הטבות ליוצאי צבא**

מאמרים נוספים:

מתנה לשחרור

כל הורה שהילד שלו בצבא, מחכה בכיליון עיניים ליום השחרור, כל הורה שהילד שלו בצבא דואג לו, כל אחד מתמודד עם הדאגה באופן שונה.

קרא עוד »

מרחב מקודש

השאיפה ליופי והרמוניה היא שאיפה רוחנית במהותה, ככל שהרוחניות מתעצמת בעולם כך מתעצמת התודעה ליופי ואסתטיקה, ככל שגוברת המודעות לחלקים הרוחניים שבנו כך גוברת המודעות ולעיצוב על כל גווניו.

קרא עוד »

קורס לטיפול ביוצאי מערכת הביטחון נפגעי פוסט טראומה

במדינת ישראל, בעקבות ריבוי האירועים הביטחוניים, והקיום של צבא שהוא צבא העם המגן באופן פעיל על גבולות המדינה, מדינה שמוקפת אויבים, ללא הסדר מדיני כבר הרבה שנים, רבים המקרים של לחץ וטראומה בעקבות אירועים המוגדרים כאירועים ביטחוניים.

קרא עוד »

צופן הנשמה

המפה הרוחנית נותנת לך מידע על הרמה הנשמתית שלך, על התורשה הרוחנית ה D.N.A הייחודי רק לך, מה הפוטנציאל עימו באת לעולם בחיים אלה, מה עברת בחיים קודמים, איזו חוכמה וידע הבאת מחיים קודמים למימוש בחיים אלה

קרא עוד »

על יופי ואהבה

לפני 20 שנה, כשאושר נולדה, הרבה אנשים שאלו אותי האם היא מאומצת.
אני בהירה עם שיער שטני בהיר ועיניים ירוקות, והיא קיבלה גוון עור מעורב.
בקיצור נראתה תאילנדית, אף אחד לא האמין, שהיא שלי כשטיילתי איתה ברחוב..

קרא עוד »

מהי מפה רוחנית?

המפה הרוחנית נותנת לך מידע על הרמה הנשמתית שלך, על התורשה הרוחנית ה D.N.A הייחודי רק לך, מה הפוטנציאל עימו באת לעולם בחיים אלה, מה עברת בחיים קודמים, איזו חוכמה וידע הבאת מחיים קודמים למימוש בחיים אלה.

קרא עוד »

הסוד

מהו הסוד, מהו הנסתר בחיינו, הדבר הזה שקיים ואינו נראה, שאני מקשיב לו אני מצליח, אבל מי הוא, למי בעצם אני מקשיב, איך הוא נראה, מהי המציאות בתוכה אני מתקיים, בה רב הנסתר על הגלוי מהו טבעה ומה אופייה וכיצד הכי נכון בשבילי להתנהל בתוכה.

קרא עוד »

הכתר קורס יסוד בתקשורת אור

קורס קצר בן תשעה מפגשים, בו נלמדות טכניקות של דימיון מודרך בהיבט רוחני. ללא צורך בניסיון או ידע מוקדמים, בקורס נלמד תרגילים פשוטים וקלים, ובעיקר מהנים ומרוממים, באווירה בטוחה ונעימה, שיתורגלו במהלך השבוע בבית. הקורס יכול להתקיים באופן פרטני או בקבוצה.

קרא עוד »

נשמה

מתי בפעם האחרונה שאל אותך איש מקצוע ” מה שלום הנשמה שלך?” רופא, או אולי מטפל?, או פסיכולוג? האם מורה או גננת או מדריך התייחסו לנשמה של הילד שלך?

קרא עוד »

איים בזרם

כל קיץ מביא אתו את האתגר שלו, לפעמים זה לחץ כספי שלא מאפשר לנו לקחת את ה-הכל כלול ביוון או אילת של כל שנה בחופש הגדול, לפעמים זה לחץ בעבודה לפעמים זה מה לעשות עם הילדים או עם אחד מהם שמאתגר במיוחד או סמסטר קיץ שהיית חייבת לקחת כדי להשלים את התואר.

קרא עוד »

חזרה לאזרחות

הטראומה כפי שכבר הזכרתי במאמרים קודמים היא מצב בו מתקיים איום על הקיום הנפשי רגשי או הפיזי של האדם, החוויה הטראומטית היא סובייקטיבית

קרא עוד »

ברית אהבה

כמו האיחוד הקדוש בין הנקבי לזכרי בעולמינו, המתקיים באהבה, מדי יום, כבר אלפי שנים, ומשפיע אהבת עולם על השדה המאוחד בו אנו מתקיימים, המפרה ומרבה ברמה הרוחנית והגשמית ומשפיע איזון ויופי והרמוניה בעולם

קרא עוד »

רפואה מהקבלה

כאשר אנחנו מחפשים דרכים לריפוי הנפש והגוף אנחנו מחפשים את הטיפול המתאים לנו. אחת מדרכי הטיפול היא על-ידי רפואה

קרא עוד »

הפגת כאב נפשי

אם אתם סובלים מכאב רגשי ופנימי אשר מעיק עליכם ופוגע באיכות החיים שלכם בצורה משמעותית, כדאי לכם להתחיל בתהליך

קרא עוד »

חיי בריאות

חולמים על חיים בריאים יותר? רוצים לחיות בשלווה עם עצמכם והסביבה? זה הזמן להכיר את הטיפולים הטובים ביותר שיובילו

קרא עוד »

טיפול בסטרס

סטרס הוא אחד הגורמים לתחלואה הנפוצים ביותר בעולם המערבי. סטרס יכול לגרום ללחץ דם גבוה, להתמוטטות עצבים, לכאבי ראש

קרא עוד »

טיפול ביוצאי צבא

סיימתם את השירות הצבאי שלכם ואתם חווים קשיים באזרחות? קשיים ביציאה לאזרחות לאחר שירות צבאי יכולים להיגרם מסיבות שונות

קרא עוד »

איך לטפל בדיכאון

אחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם המערבי היא דיכאון. להתמודדות עם דיכאון אין דרך אחת נכונה ולעיתים הטיפולים הקונבציונאליים אשר

קרא עוד »

הלומי קרב

במדינת ישראל לצערנו יש מספר גדול של הלומי קרב. המלחמות של מדינת ישראל נגד שכנותיה והמבצעים אשר בוצעו בגבולות

קרא עוד »

התפתחות אישית

המושג התפתחות אישית מתייחסת לכל אחת ואחד המעוניינים לקדם את עצמם בפעולות שהם מבצעים ביום יום. הפעולות יכולות

קרא עוד »

יום הגיוס

ביום שהבן שלי התגייס כתבתי קורס שלם, התחלתי להרגיש לחץ בחזה, והבנתי שאני צריכה לשחרר, התיישבתי על המחשב, והתחלתי

קרא עוד »

סופש”ים

במהלך השירות הצבאי הקרבי, למשך שלוש שנים, ולפעמים יותר, החיילים מגיעים לסופי שבוע לבית ההורים, ובדרך כלל, מחפשים את

קרא עוד »

סודות הלחץ החברתי

מה שתעשיית התקשורת המסחרית לא רוצה שתדעי! תחום הפסיכולוגיה של השיווק, הינו כאמור אחד התחומים הנלמדים יותר, מכיוון שתוצאות

קרא עוד »

מהי הצלחה?

מה את עושה כשאת מצליחה? האם את: חוגגת? מחכה שיחגגו לך, ממשיכה הלאה לאתגר הבא? (רמז, זה לא בריא)

קרא עוד »

הכתר

“הכתר” הוא מרכז ההשפעה המחבר את הגוף לנשמה, בספר נלמדת שיטה להתהוות הכתר ובכך אנו נולדים מחדש אל תוך

קרא עוד »