יום הגיוס

הכתר מרכז ההשפעה המחבר את הגוף לנשמה

יום הגיוס

ביום שהבן שלי התגייס כתבתי קורס שלם, התחלתי להרגיש לחץ בחזה, והבנתי שאני צריכה לשחרר, התיישבתי על המחשב, והתחלתי לכתוב, גלשתי לאט ובטוח למקום הטבעי שלי, ליצירה, להנחיה, למחשבה על איך להעביר ידע רוחני, איך לערוך את החומרים באופן הכי מדוייק ונכון. קמתי מהכורסא אחרי חצות, הבן שלי כבר עבר את הבקו”ם  ונסע לבסיס בדרום הרחוק יותר, שמעתי ממנו פעמיים, בפעם השנייה הוא כבר היה במצב רוח יותר טוב, שמעתי אותו רגוע הוא היה בסדר, באוטובוס כבר תקשר עם חיילים אחרים ברקע, התחלתי להירגע.

הבנתי שאני עומדת בפני אתגר חדש, שיכולתי רק לדמיין או לנסות להבין אותו יום קודם. בחודשיים הבאים עבדתי על עצמי בדרך של התבוננות, כל פעם שעלתה בי דאגה או פחד, ואני מדגישה דאגה או פחד ולא חרדה, מכיוון שחרדה היא תחושה של פחד שאינו מחובר למציאות הפיזית העכשווית, לעומת פחד ו/או דאגה שהם תחושות המחוברות לנעשה במציאות.

כל פעם שחשבתי עליו בדאגה נשמתי עמוק וראיתי אותו בשמחה, בניתי תמונה בה הוא יוצא מהבקו”ם, ונכנס לרכב החדש שקניתי לו. שלחתי לו בוואטס-אפ פעם ביום משפטי העצמה ואהבה לחזק אותו בתקופה של ההסתגלות שאני יודעת שקשה גם לו.

בטבלה בסוף המאמר אציג לכם טיפים מהניסיון שלי ושל אחרים כחלק ממודל גשר מ”אחד שישה משאבי התמודדות לתפקוד בלחץ ומשבר, המודל של פרופסור מולי להד. הטבלה וההסברים, יעזרו לכם להבין מהו משאב ההתמודדות העיקרי שלכם, ושל הילדים שלכם, כך שתוכלו להשתמש במידע ולקבל השראה לגבי פעילויות שמתאימות לימים לחוצים יותר. והלוואי שיבואו אליכם רק ימים טובים!

בשנות ה 70-80 סבל צפון המדינה ובעיקר יישובי הגבול באצבע הגליל והגליל המערבי מהתקפות קטיושות וחדירות מחבלים, שגרמו לאוכלוסייה האזרחית להימצא במצב של טראומה מתמשכת, דומה למה שעוברים היום אזרחי עוטף עזה והנגב המערבי. מולי להד, אז בתחילת דרכו המקצועית התמסר לטיפול באוכלוסייה ובחיילי צה”ל שסבלו מפוסט טראומה והשלכות הלחץ המתמשך, לאחר שנים של עבודה ומחקר הוא פיתח מודל פשוט ושימושי מאוד הנקרא גשר מא”חד, מודל זה מפרט כאמור 6 משאבי או ערוצי התמודדות, כאשר לכל אדם ערוץ אחד או שניים מרכזיים בהם הוא יבחר תמיד במצבי לחץ והם אלו שיעזרו לו להירגע.

לדוגמא אם אתה אדם שערוץ השכל עושה לו את זה, חדשות ירגיעו אותך ויעזרו לך להתמודד, במאמרים הבאים אציג לכם את המודל בטבלה כך תוכלו ליישם בקלות ובאופן מיידי כמה טיפים להתמודדות עם השירות הצבאי וליצירת אווירה נעימה ורגועה בבית.

מאמרים נוספים:

מתנה לשחרור

כל הורה שהילד שלו בצבא, מחכה בכיליון עיניים ליום השחרור, כל הורה שהילד שלו בצבא דואג לו, כל אחד מתמודד עם הדאגה באופן שונה.

קרא עוד »

מרחב מקודש

השאיפה ליופי והרמוניה היא שאיפה רוחנית במהותה, ככל שהרוחניות מתעצמת בעולם כך מתעצמת התודעה ליופי ואסתטיקה, ככל שגוברת המודעות לחלקים הרוחניים שבנו כך גוברת המודעות ולעיצוב על כל גווניו.

קרא עוד »

קורס לטיפול ביוצאי מערכת הביטחון נפגעי פוסט טראומה

במדינת ישראל, בעקבות ריבוי האירועים הביטחוניים, והקיום של צבא שהוא צבא העם המגן באופן פעיל על גבולות המדינה, מדינה שמוקפת אויבים, ללא הסדר מדיני כבר הרבה שנים, רבים המקרים של לחץ וטראומה בעקבות אירועים המוגדרים כאירועים ביטחוניים.

קרא עוד »

צופן הנשמה

המפה הרוחנית נותנת לך מידע על הרמה הנשמתית שלך, על התורשה הרוחנית ה D.N.A הייחודי רק לך, מה הפוטנציאל עימו באת לעולם בחיים אלה, מה עברת בחיים קודמים, איזו חוכמה וידע הבאת מחיים קודמים למימוש בחיים אלה

קרא עוד »

על יופי ואהבה

לפני 20 שנה, כשאושר נולדה, הרבה אנשים שאלו אותי האם היא מאומצת.
אני בהירה עם שיער שטני בהיר ועיניים ירוקות, והיא קיבלה גוון עור מעורב.
בקיצור נראתה תאילנדית, אף אחד לא האמין, שהיא שלי כשטיילתי איתה ברחוב..

קרא עוד »

מהי מפה רוחנית?

המפה הרוחנית נותנת לך מידע על הרמה הנשמתית שלך, על התורשה הרוחנית ה D.N.A הייחודי רק לך, מה הפוטנציאל עימו באת לעולם בחיים אלה, מה עברת בחיים קודמים, איזו חוכמה וידע הבאת מחיים קודמים למימוש בחיים אלה.

קרא עוד »

הסוד

מהו הסוד, מהו הנסתר בחיינו, הדבר הזה שקיים ואינו נראה, שאני מקשיב לו אני מצליח, אבל מי הוא, למי בעצם אני מקשיב, איך הוא נראה, מהי המציאות בתוכה אני מתקיים, בה רב הנסתר על הגלוי מהו טבעה ומה אופייה וכיצד הכי נכון בשבילי להתנהל בתוכה.

קרא עוד »

הכתר קורס יסוד בתקשורת אור

קורס קצר בן תשעה מפגשים, בו נלמדות טכניקות של דימיון מודרך בהיבט רוחני. ללא צורך בניסיון או ידע מוקדמים, בקורס נלמד תרגילים פשוטים וקלים, ובעיקר מהנים ומרוממים, באווירה בטוחה ונעימה, שיתורגלו במהלך השבוע בבית. הקורס יכול להתקיים באופן פרטני או בקבוצה.

קרא עוד »

נשמה

מתי בפעם האחרונה שאל אותך איש מקצוע ” מה שלום הנשמה שלך?” רופא, או אולי מטפל?, או פסיכולוג? האם מורה או גננת או מדריך התייחסו לנשמה של הילד שלך?

קרא עוד »

איים בזרם

כל קיץ מביא אתו את האתגר שלו, לפעמים זה לחץ כספי שלא מאפשר לנו לקחת את ה-הכל כלול ביוון או אילת של כל שנה בחופש הגדול, לפעמים זה לחץ בעבודה לפעמים זה מה לעשות עם הילדים או עם אחד מהם שמאתגר במיוחד או סמסטר קיץ שהיית חייבת לקחת כדי להשלים את התואר.

קרא עוד »

חזרה לאזרחות

הטראומה כפי שכבר הזכרתי במאמרים קודמים היא מצב בו מתקיים איום על הקיום הנפשי רגשי או הפיזי של האדם, החוויה הטראומטית היא סובייקטיבית

קרא עוד »

ברית אהבה

כמו האיחוד הקדוש בין הנקבי לזכרי בעולמינו, המתקיים באהבה, מדי יום, כבר אלפי שנים, ומשפיע אהבת עולם על השדה המאוחד בו אנו מתקיימים, המפרה ומרבה ברמה הרוחנית והגשמית ומשפיע איזון ויופי והרמוניה בעולם

קרא עוד »

רפואה מהקבלה

כאשר אנחנו מחפשים דרכים לריפוי הנפש והגוף אנחנו מחפשים את הטיפול המתאים לנו. אחת מדרכי הטיפול היא על-ידי רפואה

קרא עוד »

הפגת כאב נפשי

אם אתם סובלים מכאב רגשי ופנימי אשר מעיק עליכם ופוגע באיכות החיים שלכם בצורה משמעותית, כדאי לכם להתחיל בתהליך

קרא עוד »

חיי בריאות

חולמים על חיים בריאים יותר? רוצים לחיות בשלווה עם עצמכם והסביבה? זה הזמן להכיר את הטיפולים הטובים ביותר שיובילו

קרא עוד »

טיפול בסטרס

סטרס הוא אחד הגורמים לתחלואה הנפוצים ביותר בעולם המערבי. סטרס יכול לגרום ללחץ דם גבוה, להתמוטטות עצבים, לכאבי ראש

קרא עוד »

טיפול ביוצאי צבא

סיימתם את השירות הצבאי שלכם ואתם חווים קשיים באזרחות? קשיים ביציאה לאזרחות לאחר שירות צבאי יכולים להיגרם מסיבות שונות

קרא עוד »

איך לטפל בדיכאון

אחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם המערבי היא דיכאון. להתמודדות עם דיכאון אין דרך אחת נכונה ולעיתים הטיפולים הקונבציונאליים אשר

קרא עוד »

הלומי קרב

במדינת ישראל לצערנו יש מספר גדול של הלומי קרב. המלחמות של מדינת ישראל נגד שכנותיה והמבצעים אשר בוצעו בגבולות

קרא עוד »

התפתחות אישית

המושג התפתחות אישית מתייחסת לכל אחת ואחד המעוניינים לקדם את עצמם בפעולות שהם מבצעים ביום יום. הפעולות יכולות

קרא עוד »

יום הגיוס

ביום שהבן שלי התגייס כתבתי קורס שלם, התחלתי להרגיש לחץ בחזה, והבנתי שאני צריכה לשחרר, התיישבתי על המחשב, והתחלתי

קרא עוד »

סופש”ים

במהלך השירות הצבאי הקרבי, למשך שלוש שנים, ולפעמים יותר, החיילים מגיעים לסופי שבוע לבית ההורים, ובדרך כלל, מחפשים את

קרא עוד »

סודות הלחץ החברתי

מה שתעשיית התקשורת המסחרית לא רוצה שתדעי! תחום הפסיכולוגיה של השיווק, הינו כאמור אחד התחומים הנלמדים יותר, מכיוון שתוצאות

קרא עוד »

מהי הצלחה?

מה את עושה כשאת מצליחה? האם את: חוגגת? מחכה שיחגגו לך, ממשיכה הלאה לאתגר הבא? (רמז, זה לא בריא)

קרא עוד »

הכתר

“הכתר” הוא מרכז ההשפעה המחבר את הגוף לנשמה, בספר נלמדת שיטה להתהוות הכתר ובכך אנו נולדים מחדש אל תוך

קרא עוד »