מרחב מקודש

הכתר מרכז ההשפעה המחבר את הגוף לנשמה

מרחב מקודש

השאיפה ליופי והרמוניה היא שאיפה רוחנית במהותה, ככל שהרוחניות מתעצמת בעולם כך מתעצמת התודעה ליופי ואסתטיקה, ככל שגוברת המודעות לחלקים הרוחניים שבנו כך גוברת המודעות ולעיצוב על כל גווניו.

ביום יום אנחנו יכולים להרגיש בבית שלנו, כיצד סדר וניקיון משפיעים על התפקוד, שלנו ושל בני המשפחה האחרים, מרגישים טוב בלב אחרי שהבית נקי, קל יותר לחשוב יש תחושת הקלה אוורור, קלילות, המרחב הפיזי בו אנו חיים משתקף בתוכנו, ואנחנו משתקפים במרחב בו אנו חיים.

ניתן לראות את ההשפעה של הפנימיות שלנו, דרך העיצוב, דרך הצבעים, הצורות והמרקמים שבחרנו. העיצוב משקף גם את הערכים עימם אנחנו מזדהים, וגם את התודעה הרוחנית שלנו.

הנשמה שואפת למרחבים המעוררים בה הוד והשתאות כפי שהיא יודעת מעולמות עליונים. לכן אנו נהנים לשהות בטבע המשקף את הבריאה הרוחנית.

אני רוצה לאפשר לכם לכבד את הנשמה ולהכין מרחב מקודש עבור התרגול הרוחני היומיומי שלכם, זה יכול להיות חדר או חלק מחדר, שאת מחליטה לעצב בנפרד או אפילו פינה ליד המיטה עם ארונית קטנה, כל מה שמתאים לאורח החיים שלך.

גם במקומות עבודה ומרחבים ציבוריים קיימת יותר מודעות עיצובית. תארו לכם  שתוכלו לצאת לצהרים לשבת במרחב מעוצב בו יש רעש של מי נהר זורמים וציוץ ציפורים ברקע, מרחב בו ניתן למדוט להתפלל ולהחזיר לעצמך את החיוניות והערנות ותחושת המרכוז והריכוז, לשאר היום. תארו לכם שלילדים היה מרחב כזה בבית הספר, וזה היה חלק מהתרבות שלנו מנהג חברתי “מקובל” ללכת למרחב מקודש למשך 10-20 דקות למדוט פשוט לחשוב בשקט במקום שלו.                                        

אני מאיצה בך ומציעה, ליצור מקום כזה אצלך בבית עבורך ועבור משפחתך וללמד את המשפחה שלך וילדייך לכבד את הנשמה ואת צרכיה, כדי לתפקד טוב יותר ולהצליח בחיים אלה. לקדם יצירתיות, להזמין השראה אל תוך חייך, ליצור מקום למחשבה.

עד כה דיברנו על למה ליצור מרחב מקודש כעת בואו נבדוק את הסידורים הפיזיים, מה יש במרחב הזה? אלה הם רק כמה עצות וקווים מנחים, אני בטוחה שתוכלו ליצור את הגרסה שלכם.

  1. מצאו דרך להגשים את רוח ארבעת האלמנטים: רוח, מים, אדמה, אש, במרחב שלך. זו יכולה להיות מזרקת מים קטנה, נר ריחני, מבער עם שמנים אתריים בריח האהוב עלייך, צמח קטן או עציץ גדול שיתווסף לפינת החדר וירענן את מראהו, האוויר כבר נמצא😊
  2. חשבו על הצבעים, לבן זהב טורקיז ארגמן, וסגול, אלה צבעי הקודש, צבעי עולמות עליונים, ויישויות אור וניתן גם ללבוש אותם להגנה. או כל צירוף צבעים אחר לפי טעמכם האישי.
  3. המרקם, קליל וחלק, נסו ליצור מרחב פתוח ואוורירי לאפשר זרימה.
  4. אפיינו את המרחב, הוסיפו דברים אישיים או שאתם אוהבים במיוחד, והולמים את אמונתכם, הקריסטלים, הם אבנים יקרות ומינרליים הידועים כבעלי מבנה צבע ומרקם ייחודיים כמו גם תכונות ייחודיות, יש להם השפעה על השדה האנרגטי ולכן מתאימים מאוד למרחב מקודש. אבני החשן, שיו קריסטלים ואבנים יקרות שהיו מסודרות על לוח ליבו, על החזה של הכהן הגדול והן סייעו לו בתקשור וקבלת תשובות מאלהים. האמטיסט בעברית אחלמה, היא אבן עוצמתית המטעינה את השדה המאוחד, ואבנים אחרות.
  5. חפצים מעוררי השראה אחרים. אולי משהו שסבתא השאירה, או משהו בעל ערך אישי או פשוט משהו שמשמח אותכם.

מאמרים נוספים:

מתנה לשחרור

כל הורה שהילד שלו בצבא, מחכה בכיליון עיניים ליום השחרור, כל הורה שהילד שלו בצבא דואג לו, כל אחד מתמודד עם הדאגה באופן שונה.

קרא עוד »

מרחב מקודש

השאיפה ליופי והרמוניה היא שאיפה רוחנית במהותה, ככל שהרוחניות מתעצמת בעולם כך מתעצמת התודעה ליופי ואסתטיקה, ככל שגוברת המודעות לחלקים הרוחניים שבנו כך גוברת המודעות ולעיצוב על כל גווניו.

קרא עוד »

קורס לטיפול ביוצאי מערכת הביטחון נפגעי פוסט טראומה

במדינת ישראל, בעקבות ריבוי האירועים הביטחוניים, והקיום של צבא שהוא צבא העם המגן באופן פעיל על גבולות המדינה, מדינה שמוקפת אויבים, ללא הסדר מדיני כבר הרבה שנים, רבים המקרים של לחץ וטראומה בעקבות אירועים המוגדרים כאירועים ביטחוניים.

קרא עוד »

צופן הנשמה

המפה הרוחנית נותנת לך מידע על הרמה הנשמתית שלך, על התורשה הרוחנית ה D.N.A הייחודי רק לך, מה הפוטנציאל עימו באת לעולם בחיים אלה, מה עברת בחיים קודמים, איזו חוכמה וידע הבאת מחיים קודמים למימוש בחיים אלה

קרא עוד »

על יופי ואהבה

לפני 20 שנה, כשאושר נולדה, הרבה אנשים שאלו אותי האם היא מאומצת.
אני בהירה עם שיער שטני בהיר ועיניים ירוקות, והיא קיבלה גוון עור מעורב.
בקיצור נראתה תאילנדית, אף אחד לא האמין, שהיא שלי כשטיילתי איתה ברחוב..

קרא עוד »

מהי מפה רוחנית?

המפה הרוחנית נותנת לך מידע על הרמה הנשמתית שלך, על התורשה הרוחנית ה D.N.A הייחודי רק לך, מה הפוטנציאל עימו באת לעולם בחיים אלה, מה עברת בחיים קודמים, איזו חוכמה וידע הבאת מחיים קודמים למימוש בחיים אלה.

קרא עוד »

הסוד

מהו הסוד, מהו הנסתר בחיינו, הדבר הזה שקיים ואינו נראה, שאני מקשיב לו אני מצליח, אבל מי הוא, למי בעצם אני מקשיב, איך הוא נראה, מהי המציאות בתוכה אני מתקיים, בה רב הנסתר על הגלוי מהו טבעה ומה אופייה וכיצד הכי נכון בשבילי להתנהל בתוכה.

קרא עוד »

הכתר קורס יסוד בתקשורת אור

קורס קצר בן תשעה מפגשים, בו נלמדות טכניקות של דימיון מודרך בהיבט רוחני. ללא צורך בניסיון או ידע מוקדמים, בקורס נלמד תרגילים פשוטים וקלים, ובעיקר מהנים ומרוממים, באווירה בטוחה ונעימה, שיתורגלו במהלך השבוע בבית. הקורס יכול להתקיים באופן פרטני או בקבוצה.

קרא עוד »

נשמה

מתי בפעם האחרונה שאל אותך איש מקצוע ” מה שלום הנשמה שלך?” רופא, או אולי מטפל?, או פסיכולוג? האם מורה או גננת או מדריך התייחסו לנשמה של הילד שלך?

קרא עוד »

איים בזרם

כל קיץ מביא אתו את האתגר שלו, לפעמים זה לחץ כספי שלא מאפשר לנו לקחת את ה-הכל כלול ביוון או אילת של כל שנה בחופש הגדול, לפעמים זה לחץ בעבודה לפעמים זה מה לעשות עם הילדים או עם אחד מהם שמאתגר במיוחד או סמסטר קיץ שהיית חייבת לקחת כדי להשלים את התואר.

קרא עוד »

חזרה לאזרחות

הטראומה כפי שכבר הזכרתי במאמרים קודמים היא מצב בו מתקיים איום על הקיום הנפשי רגשי או הפיזי של האדם, החוויה הטראומטית היא סובייקטיבית

קרא עוד »

ברית אהבה

כמו האיחוד הקדוש בין הנקבי לזכרי בעולמינו, המתקיים באהבה, מדי יום, כבר אלפי שנים, ומשפיע אהבת עולם על השדה המאוחד בו אנו מתקיימים, המפרה ומרבה ברמה הרוחנית והגשמית ומשפיע איזון ויופי והרמוניה בעולם

קרא עוד »

רפואה מהקבלה

כאשר אנחנו מחפשים דרכים לריפוי הנפש והגוף אנחנו מחפשים את הטיפול המתאים לנו. אחת מדרכי הטיפול היא על-ידי רפואה

קרא עוד »

הפגת כאב נפשי

אם אתם סובלים מכאב רגשי ופנימי אשר מעיק עליכם ופוגע באיכות החיים שלכם בצורה משמעותית, כדאי לכם להתחיל בתהליך

קרא עוד »

חיי בריאות

חולמים על חיים בריאים יותר? רוצים לחיות בשלווה עם עצמכם והסביבה? זה הזמן להכיר את הטיפולים הטובים ביותר שיובילו

קרא עוד »

טיפול בסטרס

סטרס הוא אחד הגורמים לתחלואה הנפוצים ביותר בעולם המערבי. סטרס יכול לגרום ללחץ דם גבוה, להתמוטטות עצבים, לכאבי ראש

קרא עוד »

טיפול ביוצאי צבא

סיימתם את השירות הצבאי שלכם ואתם חווים קשיים באזרחות? קשיים ביציאה לאזרחות לאחר שירות צבאי יכולים להיגרם מסיבות שונות

קרא עוד »

איך לטפל בדיכאון

אחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם המערבי היא דיכאון. להתמודדות עם דיכאון אין דרך אחת נכונה ולעיתים הטיפולים הקונבציונאליים אשר

קרא עוד »

הלומי קרב

במדינת ישראל לצערנו יש מספר גדול של הלומי קרב. המלחמות של מדינת ישראל נגד שכנותיה והמבצעים אשר בוצעו בגבולות

קרא עוד »

התפתחות אישית

המושג התפתחות אישית מתייחסת לכל אחת ואחד המעוניינים לקדם את עצמם בפעולות שהם מבצעים ביום יום. הפעולות יכולות

קרא עוד »

יום הגיוס

ביום שהבן שלי התגייס כתבתי קורס שלם, התחלתי להרגיש לחץ בחזה, והבנתי שאני צריכה לשחרר, התיישבתי על המחשב, והתחלתי

קרא עוד »

סופש”ים

במהלך השירות הצבאי הקרבי, למשך שלוש שנים, ולפעמים יותר, החיילים מגיעים לסופי שבוע לבית ההורים, ובדרך כלל, מחפשים את

קרא עוד »

סודות הלחץ החברתי

מה שתעשיית התקשורת המסחרית לא רוצה שתדעי! תחום הפסיכולוגיה של השיווק, הינו כאמור אחד התחומים הנלמדים יותר, מכיוון שתוצאות

קרא עוד »

מהי הצלחה?

מה את עושה כשאת מצליחה? האם את: חוגגת? מחכה שיחגגו לך, ממשיכה הלאה לאתגר הבא? (רמז, זה לא בריא)

קרא עוד »

הכתר

“הכתר” הוא מרכז ההשפעה המחבר את הגוף לנשמה, בספר נלמדת שיטה להתהוות הכתר ובכך אנו נולדים מחדש אל תוך

קרא עוד »