מתנה לשחרור

הכתר מרכז ההשפעה המחבר את הגוף לנשמה

מתנה לשחרור

כל הורה שהילד שלו בצבא, מחכה בכיליון עיניים ליום השחרור, כל הורה שהילד שלו בצבא דואג לו, כל אחד מתמודד עם הדאגה באופן שונה.

מה קורה באמת ביום השחרור, החייל שלכם עובר בתל השומר, אותו מחנה בו הוא גויס, קוראים לזה טופס טיולים, הוא עובר מתחנה לתחנה ומחזיר ציוד, מזדכה על הציוד שקיבל מהצבא, החייל/ת שלכם אינו אותו אדם, לאחר שנתיים או שלוש שנים, או יותר בהם שירת בצבא, הוא מחזיר את הציוד החיצוני, בפנימיות קרו לו דברים טובים, הוא התבגר, הוא נהיה יותר עצמאי, יש לו חבורת חברים, “אחים” טובים ויחד הם מלאי התרגשות ושמחה לקראת השחרור, והתוכניות שלהם לעתיד, איכשהו גם קשורות למילה טיולים. יחד עם זאת, יש דברים בתוכו/ה שלא ישתנו, יש זיכרונות שלא יימחקו, יש דברים שהוא ראה שהוא שמע והרגיש שלא ייעלמו.

השירות הצבאי במדינת ישראל הוא שירות חובה, המצב המדיני מורכב מאוד, וללא קשר לדעה הפוליטית שלנו בעניין, הילדים שלנו צריכים למלא את מדיניות הממשלה פעמים רבות הם נמצאים במצבים קיצוניים, ונאלצים לעשות בדיוק את ההיפך ממה שחינכנו אותם, הם פורצים לבית בו יש ילדים, נשים וזקנים, הם מעכבים משפחות וחולים במחסומים ולעיתים לא נותנים לחולה לעבור כדי לקבל טיפול רפואי, הם רואים אנשים מתים, נפצעים, לפעמים מאבדים חברים, מעבר לכך שהם נמצאים בסיטואציות לחימה כל הזמן, סיטואציה המסכנת את חייהם.

הטראומה, היא מצב בו יש סיכון לקיום הפיזי ואו הנפשי של האדם, פוסט טראומה מתרחשת לאחר הטראומה, במצב זה האדם ממשיך להרגיש את הסכנה לקיומו וממשיך להתנהג אותה.

במדינת ישראל ניתן לראות את התופעה של תאונות הדרכים הרבות, כשיקוף לכך שחלק גדול מהאזרחים במדינה ממשיכים לחיות את החוויה של סיכון החיים, כי כך הם נוהגים. רוב אזרחי המדינה ורוב החיילים/ות בעת שחרורם מהצבא, נמצאים על הרצף של  הפוסט טראומה, בעוצמה כזו או אחרת.

המדינה כמו בתופעות חברתיות קשות אחרות מתעלמת לחלוטין גם מתופעה זו שפוגעת בכל תחומי ורבדי החיים והמציאות הישראלית.

הקורס שיצרתי לחיילים משוחררים, מקטין את הסיכוי להופעתן של תופעות פוסט טראומתיות, ויפחית את הסימפטומים הנלווים לתופעה זו, מעבר לכך, תלמידי הקורסים הקודמים מדווחים על כך שהם משתמשים פחות בסמים קלים, וחשים מאוזנים ומרוכזים יותר, בשביעות רצון ובנוח עם עצמם, ובתחושה של העצמה אנרגטית באופן כללי. בקורס נלמד בכל מפגש, מדיטציות חדשניות ותרגול דמיון מודרך, אותו מתרגלים פעם ראשונה יחד ובמהלך השבוע מתרגלים בבית. המפגשים נערכים בזום.

המפגשים יכולים להיות גם אישיים וגם קבוצתיים, מהרו להירשם.

מאמרים נוספים:

מתנה לשחרור

כל הורה שהילד שלו בצבא, מחכה בכיליון עיניים ליום השחרור, כל הורה שהילד שלו בצבא דואג לו, כל אחד מתמודד עם הדאגה באופן שונה.

קרא עוד »

מרחב מקודש

השאיפה ליופי והרמוניה היא שאיפה רוחנית במהותה, ככל שהרוחניות מתעצמת בעולם כך מתעצמת התודעה ליופי ואסתטיקה, ככל שגוברת המודעות לחלקים הרוחניים שבנו כך גוברת המודעות ולעיצוב על כל גווניו.

קרא עוד »

קורס לטיפול ביוצאי מערכת הביטחון נפגעי פוסט טראומה

במדינת ישראל, בעקבות ריבוי האירועים הביטחוניים, והקיום של צבא שהוא צבא העם המגן באופן פעיל על גבולות המדינה, מדינה שמוקפת אויבים, ללא הסדר מדיני כבר הרבה שנים, רבים המקרים של לחץ וטראומה בעקבות אירועים המוגדרים כאירועים ביטחוניים.

קרא עוד »

צופן הנשמה

המפה הרוחנית נותנת לך מידע על הרמה הנשמתית שלך, על התורשה הרוחנית ה D.N.A הייחודי רק לך, מה הפוטנציאל עימו באת לעולם בחיים אלה, מה עברת בחיים קודמים, איזו חוכמה וידע הבאת מחיים קודמים למימוש בחיים אלה

קרא עוד »

על יופי ואהבה

לפני 20 שנה, כשאושר נולדה, הרבה אנשים שאלו אותי האם היא מאומצת.
אני בהירה עם שיער שטני בהיר ועיניים ירוקות, והיא קיבלה גוון עור מעורב.
בקיצור נראתה תאילנדית, אף אחד לא האמין, שהיא שלי כשטיילתי איתה ברחוב..

קרא עוד »

מהי מפה רוחנית?

המפה הרוחנית נותנת לך מידע על הרמה הנשמתית שלך, על התורשה הרוחנית ה D.N.A הייחודי רק לך, מה הפוטנציאל עימו באת לעולם בחיים אלה, מה עברת בחיים קודמים, איזו חוכמה וידע הבאת מחיים קודמים למימוש בחיים אלה.

קרא עוד »

הסוד

מהו הסוד, מהו הנסתר בחיינו, הדבר הזה שקיים ואינו נראה, שאני מקשיב לו אני מצליח, אבל מי הוא, למי בעצם אני מקשיב, איך הוא נראה, מהי המציאות בתוכה אני מתקיים, בה רב הנסתר על הגלוי מהו טבעה ומה אופייה וכיצד הכי נכון בשבילי להתנהל בתוכה.

קרא עוד »

הכתר קורס יסוד בתקשורת אור

קורס קצר בן תשעה מפגשים, בו נלמדות טכניקות של דימיון מודרך בהיבט רוחני. ללא צורך בניסיון או ידע מוקדמים, בקורס נלמד תרגילים פשוטים וקלים, ובעיקר מהנים ומרוממים, באווירה בטוחה ונעימה, שיתורגלו במהלך השבוע בבית. הקורס יכול להתקיים באופן פרטני או בקבוצה.

קרא עוד »

נשמה

מתי בפעם האחרונה שאל אותך איש מקצוע ” מה שלום הנשמה שלך?” רופא, או אולי מטפל?, או פסיכולוג? האם מורה או גננת או מדריך התייחסו לנשמה של הילד שלך?

קרא עוד »

איים בזרם

כל קיץ מביא אתו את האתגר שלו, לפעמים זה לחץ כספי שלא מאפשר לנו לקחת את ה-הכל כלול ביוון או אילת של כל שנה בחופש הגדול, לפעמים זה לחץ בעבודה לפעמים זה מה לעשות עם הילדים או עם אחד מהם שמאתגר במיוחד או סמסטר קיץ שהיית חייבת לקחת כדי להשלים את התואר.

קרא עוד »

חזרה לאזרחות

הטראומה כפי שכבר הזכרתי במאמרים קודמים היא מצב בו מתקיים איום על הקיום הנפשי רגשי או הפיזי של האדם, החוויה הטראומטית היא סובייקטיבית

קרא עוד »

ברית אהבה

כמו האיחוד הקדוש בין הנקבי לזכרי בעולמינו, המתקיים באהבה, מדי יום, כבר אלפי שנים, ומשפיע אהבת עולם על השדה המאוחד בו אנו מתקיימים, המפרה ומרבה ברמה הרוחנית והגשמית ומשפיע איזון ויופי והרמוניה בעולם

קרא עוד »

רפואה מהקבלה

כאשר אנחנו מחפשים דרכים לריפוי הנפש והגוף אנחנו מחפשים את הטיפול המתאים לנו. אחת מדרכי הטיפול היא על-ידי רפואה

קרא עוד »

הפגת כאב נפשי

אם אתם סובלים מכאב רגשי ופנימי אשר מעיק עליכם ופוגע באיכות החיים שלכם בצורה משמעותית, כדאי לכם להתחיל בתהליך

קרא עוד »

חיי בריאות

חולמים על חיים בריאים יותר? רוצים לחיות בשלווה עם עצמכם והסביבה? זה הזמן להכיר את הטיפולים הטובים ביותר שיובילו

קרא עוד »

טיפול בסטרס

סטרס הוא אחד הגורמים לתחלואה הנפוצים ביותר בעולם המערבי. סטרס יכול לגרום ללחץ דם גבוה, להתמוטטות עצבים, לכאבי ראש

קרא עוד »

טיפול ביוצאי צבא

סיימתם את השירות הצבאי שלכם ואתם חווים קשיים באזרחות? קשיים ביציאה לאזרחות לאחר שירות צבאי יכולים להיגרם מסיבות שונות

קרא עוד »

איך לטפל בדיכאון

אחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם המערבי היא דיכאון. להתמודדות עם דיכאון אין דרך אחת נכונה ולעיתים הטיפולים הקונבציונאליים אשר

קרא עוד »

הלומי קרב

במדינת ישראל לצערנו יש מספר גדול של הלומי קרב. המלחמות של מדינת ישראל נגד שכנותיה והמבצעים אשר בוצעו בגבולות

קרא עוד »

התפתחות אישית

המושג התפתחות אישית מתייחסת לכל אחת ואחד המעוניינים לקדם את עצמם בפעולות שהם מבצעים ביום יום. הפעולות יכולות

קרא עוד »

יום הגיוס

ביום שהבן שלי התגייס כתבתי קורס שלם, התחלתי להרגיש לחץ בחזה, והבנתי שאני צריכה לשחרר, התיישבתי על המחשב, והתחלתי

קרא עוד »

סופש”ים

במהלך השירות הצבאי הקרבי, למשך שלוש שנים, ולפעמים יותר, החיילים מגיעים לסופי שבוע לבית ההורים, ובדרך כלל, מחפשים את

קרא עוד »

סודות הלחץ החברתי

מה שתעשיית התקשורת המסחרית לא רוצה שתדעי! תחום הפסיכולוגיה של השיווק, הינו כאמור אחד התחומים הנלמדים יותר, מכיוון שתוצאות

קרא עוד »

מהי הצלחה?

מה את עושה כשאת מצליחה? האם את: חוגגת? מחכה שיחגגו לך, ממשיכה הלאה לאתגר הבא? (רמז, זה לא בריא)

קרא עוד »

הכתר

“הכתר” הוא מרכז ההשפעה המחבר את הגוף לנשמה, בספר נלמדת שיטה להתהוות הכתר ובכך אנו נולדים מחדש אל תוך

קרא עוד »