עוד כמה מילים על אהבה ומשפחה

הכתר מרכז ההשפעה המחבר את הגוף לנשמה

עוד כמה מילים על אהבה ומשפחה

אתייחס בקצרה לשני גורמי לחץ עליהם בדרך כלל לא מדברים, להם השפעה על היכולת לקיים מערכת יחסים זוגית מוצלחת לאורך זמן: הראשון הוא גורם לחץ פנימי, כאשר אנו מתחתנים אנחנו אהובים, בדרך כלל מאוהבים! ההתאהבות נמשכת לפי מחקרים לתקופה מקסימלית של שלוש שנים. עם הקמת המשפחה מהר מאוד אנו נדרשים להיות מפרנסים ואהובים ובלי להרגיש נהיינו מפרנסים והורים ומי זוכר… מה זאת אהבה?! למה בלי להרגיש, מכיוון שהרוב המכריע של הזוגות הצעירים מדווחים על פי המחקר, שההיריון הראשון הגיע אליהם בהפתעה! זה מעניין מאוד בעולם בו אמצעי המניעה זמינים מתמיד. 

כעת כהפכנו להורים, ריבוי התפקידים, מפרנס הורה ומאהב, הם שלושה תפקידים הדורשים השקעה של “משרה מלאה”. בתוך הזוגיות והמשפחה הצעירה שנמצאת בתהליך התפתחות, מייצרת החפיפה הזו בדרך כלל “סיר לחץ”. “סיר לחץ” משמעו שחיקה מתמדת והתמקדות במה שנדרש לשם ההישרדות, וזו הפרנסה, כאן אנו משקיעים את רוב המשאבים שלנו, אחר כך נשקיע בילדים כי יש לנו אינסטינקט הורי שמחייב אותנו ואנחנו גם נהנים מזה,  הזוגיות נשארת אחרונה ומה עם ניהול הבית, הובלת המשפחה, התפתחות אישית כל אלה הופכים למותרות, במציאות הישראלית הלוחצת אנחנו הופכים להיות חלק מ”העדר” המובל ועוסק בהישרדות, כפי שהקיסרים הרומאים היו נותנים לעם “לחם ושעשועים” במשחקי המוות בין חיות טרף לשבויים ולוחמים וחיות טרף בתיאטראות כך אנו מקבלים את זה כל ערב באופן מעודן יותר, “האח הגדול” “הישרדות” “מי רוצה להיות ה    הבא ” למינהם, ועוד תכניות שהמאפיין את כולם הוא תחרות בין אנשים ללא חוקים ללא מוסר, המעבירים לנו מסר ברור לגבי ההתנהלות בחברה שלנו ובעיקר עוזרים לנו לפרוק את המתחים והכעסים כדי שנקום מחר חזרה לעדר. 

הגורם השני הוא חיצוני, תנו לי להכיר לכם את הלחץ החברתי הנקרא גם “מה יגידו השכנים”, חוקרים בפסיכולוגיה גילו כבר לפני שנים רבות כי הגורם המשפיע ביותר על התנהגות האדם, הוא הלחץ החברתי, במחקר יוצא דופן בו הנחקרים היו חולים סופניים שקיבלו הערכה מהרופא שלהם בנוגע ל- “כמה זמן נותר להם לחיות” (כן, קשה להאמין פעם רופאים היו מוסרים הערכות כאלה), בדק החוקר מה השתנה בעמדות ובהתנהגות של האנשים החולים מאז שקיבלו את ה”בשורה”, מעל 90 אחוזים אמרו באופן חד משמעי כי הם הפסיקו להתחשב בדעת החברה ועשו מה שבליבם וברצונם!!! נכון?! למה לחכות !! 

הדברים שלפניכם רוצים לעודד אתכם להיות אמיצים, לחשוב אחרת ולא להיכנע ללחץ ולהרגל, המשפחה שלכם יכולה להיות מקום מניב רגשות של ביטחון והתפתחות, תתחברו לאמת הפנימית שלכם, למי שאתם, תיזכרו וביחד תוכלו ליצור פינת גן עדן קטנה לכם ולמשפחה שלכם.

מאמרים נוספים:

מתנה לשחרור

כל הורה שהילד שלו בצבא, מחכה בכיליון עיניים ליום השחרור, כל הורה שהילד שלו בצבא דואג לו, כל אחד מתמודד עם הדאגה באופן שונה.

קרא עוד »

מרחב מקודש

השאיפה ליופי והרמוניה היא שאיפה רוחנית במהותה, ככל שהרוחניות מתעצמת בעולם כך מתעצמת התודעה ליופי ואסתטיקה, ככל שגוברת המודעות לחלקים הרוחניים שבנו כך גוברת המודעות ולעיצוב על כל גווניו.

קרא עוד »

קורס לטיפול ביוצאי מערכת הביטחון נפגעי פוסט טראומה

במדינת ישראל, בעקבות ריבוי האירועים הביטחוניים, והקיום של צבא שהוא צבא העם המגן באופן פעיל על גבולות המדינה, מדינה שמוקפת אויבים, ללא הסדר מדיני כבר הרבה שנים, רבים המקרים של לחץ וטראומה בעקבות אירועים המוגדרים כאירועים ביטחוניים.

קרא עוד »

צופן הנשמה

המפה הרוחנית נותנת לך מידע על הרמה הנשמתית שלך, על התורשה הרוחנית ה D.N.A הייחודי רק לך, מה הפוטנציאל עימו באת לעולם בחיים אלה, מה עברת בחיים קודמים, איזו חוכמה וידע הבאת מחיים קודמים למימוש בחיים אלה

קרא עוד »

על יופי ואהבה

לפני 20 שנה, כשאושר נולדה, הרבה אנשים שאלו אותי האם היא מאומצת.
אני בהירה עם שיער שטני בהיר ועיניים ירוקות, והיא קיבלה גוון עור מעורב.
בקיצור נראתה תאילנדית, אף אחד לא האמין, שהיא שלי כשטיילתי איתה ברחוב..

קרא עוד »

מהי מפה רוחנית?

המפה הרוחנית נותנת לך מידע על הרמה הנשמתית שלך, על התורשה הרוחנית ה D.N.A הייחודי רק לך, מה הפוטנציאל עימו באת לעולם בחיים אלה, מה עברת בחיים קודמים, איזו חוכמה וידע הבאת מחיים קודמים למימוש בחיים אלה.

קרא עוד »

הסוד

מהו הסוד, מהו הנסתר בחיינו, הדבר הזה שקיים ואינו נראה, שאני מקשיב לו אני מצליח, אבל מי הוא, למי בעצם אני מקשיב, איך הוא נראה, מהי המציאות בתוכה אני מתקיים, בה רב הנסתר על הגלוי מהו טבעה ומה אופייה וכיצד הכי נכון בשבילי להתנהל בתוכה.

קרא עוד »

הכתר קורס יסוד בתקשורת אור

קורס קצר בן תשעה מפגשים, בו נלמדות טכניקות של דימיון מודרך בהיבט רוחני. ללא צורך בניסיון או ידע מוקדמים, בקורס נלמד תרגילים פשוטים וקלים, ובעיקר מהנים ומרוממים, באווירה בטוחה ונעימה, שיתורגלו במהלך השבוע בבית. הקורס יכול להתקיים באופן פרטני או בקבוצה.

קרא עוד »

נשמה

מתי בפעם האחרונה שאל אותך איש מקצוע ” מה שלום הנשמה שלך?” רופא, או אולי מטפל?, או פסיכולוג? האם מורה או גננת או מדריך התייחסו לנשמה של הילד שלך?

קרא עוד »

איים בזרם

כל קיץ מביא אתו את האתגר שלו, לפעמים זה לחץ כספי שלא מאפשר לנו לקחת את ה-הכל כלול ביוון או אילת של כל שנה בחופש הגדול, לפעמים זה לחץ בעבודה לפעמים זה מה לעשות עם הילדים או עם אחד מהם שמאתגר במיוחד או סמסטר קיץ שהיית חייבת לקחת כדי להשלים את התואר.

קרא עוד »

חזרה לאזרחות

הטראומה כפי שכבר הזכרתי במאמרים קודמים היא מצב בו מתקיים איום על הקיום הנפשי רגשי או הפיזי של האדם, החוויה הטראומטית היא סובייקטיבית

קרא עוד »

ברית אהבה

כמו האיחוד הקדוש בין הנקבי לזכרי בעולמינו, המתקיים באהבה, מדי יום, כבר אלפי שנים, ומשפיע אהבת עולם על השדה המאוחד בו אנו מתקיימים, המפרה ומרבה ברמה הרוחנית והגשמית ומשפיע איזון ויופי והרמוניה בעולם

קרא עוד »

רפואה מהקבלה

כאשר אנחנו מחפשים דרכים לריפוי הנפש והגוף אנחנו מחפשים את הטיפול המתאים לנו. אחת מדרכי הטיפול היא על-ידי רפואה

קרא עוד »

הפגת כאב נפשי

אם אתם סובלים מכאב רגשי ופנימי אשר מעיק עליכם ופוגע באיכות החיים שלכם בצורה משמעותית, כדאי לכם להתחיל בתהליך

קרא עוד »

חיי בריאות

חולמים על חיים בריאים יותר? רוצים לחיות בשלווה עם עצמכם והסביבה? זה הזמן להכיר את הטיפולים הטובים ביותר שיובילו

קרא עוד »

טיפול בסטרס

סטרס הוא אחד הגורמים לתחלואה הנפוצים ביותר בעולם המערבי. סטרס יכול לגרום ללחץ דם גבוה, להתמוטטות עצבים, לכאבי ראש

קרא עוד »

טיפול ביוצאי צבא

סיימתם את השירות הצבאי שלכם ואתם חווים קשיים באזרחות? קשיים ביציאה לאזרחות לאחר שירות צבאי יכולים להיגרם מסיבות שונות

קרא עוד »

איך לטפל בדיכאון

אחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם המערבי היא דיכאון. להתמודדות עם דיכאון אין דרך אחת נכונה ולעיתים הטיפולים הקונבציונאליים אשר

קרא עוד »

הלומי קרב

במדינת ישראל לצערנו יש מספר גדול של הלומי קרב. המלחמות של מדינת ישראל נגד שכנותיה והמבצעים אשר בוצעו בגבולות

קרא עוד »

התפתחות אישית

המושג התפתחות אישית מתייחסת לכל אחת ואחד המעוניינים לקדם את עצמם בפעולות שהם מבצעים ביום יום. הפעולות יכולות

קרא עוד »

יום הגיוס

ביום שהבן שלי התגייס כתבתי קורס שלם, התחלתי להרגיש לחץ בחזה, והבנתי שאני צריכה לשחרר, התיישבתי על המחשב, והתחלתי

קרא עוד »

סופש”ים

במהלך השירות הצבאי הקרבי, למשך שלוש שנים, ולפעמים יותר, החיילים מגיעים לסופי שבוע לבית ההורים, ובדרך כלל, מחפשים את

קרא עוד »

סודות הלחץ החברתי

מה שתעשיית התקשורת המסחרית לא רוצה שתדעי! תחום הפסיכולוגיה של השיווק, הינו כאמור אחד התחומים הנלמדים יותר, מכיוון שתוצאות

קרא עוד »

מהי הצלחה?

מה את עושה כשאת מצליחה? האם את: חוגגת? מחכה שיחגגו לך, ממשיכה הלאה לאתגר הבא? (רמז, זה לא בריא)

קרא עוד »

הכתר

“הכתר” הוא מרכז ההשפעה המחבר את הגוף לנשמה, בספר נלמדת שיטה להתהוות הכתר ובכך אנו נולדים מחדש אל תוך

קרא עוד »