10 טיפים לחופשת סוף שבוע מוצלחת

הכתר מרכז ההשפעה המחבר את הגוף לנשמה

10 טיפים לחופשת סוף שבוע מוצלחת

חופשת סוף השבוע היא הזמן בו אנו מבלים זמן איכות עם המשפחה, נחים לרגע מהמרוץ ועושים דברים שביום יום אין לנו זמן לעשותם. כאשר אנו מדברים על משפחות עם חיילים בשירות צבאי, וחיילים/ות בשירות קרבי בפרט, אנו מדברים על מתח סמוי ו/או גלוי שנבנה לקראת הסופ”ש הוא /היא יוצא/ת?

כמה טיפים לחופשת סוף שבוע מוצלחת:

התארגנות ותכנון כמו בכל תחום יעזרו גם כאן,

התחילו לתכנן את חופשת סוף השבוע מיום שלישי לפחות, קחו שתי אופציות בחשבון: 1. הוא /היא יוצא/ת 2. הוא/היא לא יוצא/ת

  1. תכננו יחד את ארוחת סוף השבוע, זה כיף זה נותן תקווה במיוחד בזמנים בהם רוב חברי המשפחה בבית, בגלל חופשת הקיץ והסגר הקורונה, התכנון לארוחת שבת וחופשת הסוף שבוע יכניס עניין ותחושת חגיגיות ויבדיל ימים אלה משאר השבוע.
  2. אתגרו את עצמיכם במתכונים “כמו בטלוויזיה” העניין החברתי בארוחות בריאות יותר טעימות יותר ויפות יותר, באיכות קולינרית, סוחף את כולנו ומאפשר מקום לפעילות משפחתית ויצירה משותפת.
  3. חלקו את משימות הקניות בין חברי המשפחה, ככל שהבישול איכותי יותר כך יהיו חומרי גלם שלא תמיד נמצא בסופר, אלא רק בחנויות ייחודיות, אם זה כלים תבלינים ועוד..
  4. חסר לכם משימות? ארגנו את המסעדה שלכם, השקיעו בעיצוב מיוחד, בכלים יפים, שזו תהיה ארוחה שונה מהאחרות, השקיעו ביין איכותי במה שעושה לכם את המרחב הזה למיוחד ושונה מרחב שמאפשר כינוס משפחתי מהנה שמח ורגוע והכי חשוב טעים😊.
  5. חלקו את המשימות לקראת חופשת סוף שבוע ביניכם, בית נקי ומסודר, מגביר את תחושת השלוה והרוגע ומאפשר התנהלות ממקום מאוזן.
  6. הכינו את החדר של החייל/ת שלכם, מיטה מוצעת וכייפית שנראית “כמו בבית מלון” עם תוספת קטנה כל פעם לפי האופי והטעם האישי, ייתנו להם הרגשה שחשבו עליהם בבית ושהם רצויים. אם זה שרשרת אורות לדים, שוקולד או חבילת ממתקים משקה איכותי “לפרק” עם החברים טי שרט חדש ועוד..
  7. הכינו את הכביסה של הבית לפני הסופ”ש כך לא יצטבר לחץ עם הכביסה של החייל.
  8. ביום שישי בבוקר תאפשרו לעצמיכם משהו אישי לעצמיכם, יציאה לקפה עם חברים, טיול בטבע, מה שניתן לעשות במגבלות הקיימות, סתם לקרוא ספר במיטה, תזינו את הנפש והנשמה בתוכן שיזכיר לכם שאתם ייחודיים שאתם בני אדם מעבר לתפקיד ההורי ומעבר לקריירה בהם אתם מצטיינים.
  9. היכנסו לחופשת הסופ”ש בראש טוב, אם יש לכם אפשרות תוכלו לארח את החברים אצלכם בבית, אם החייל/ת שלכם יוצא/ת הקפידו לשנן כללי נהיגה בטוחה, נהג תורן והצטיידו במידע, להיכן הם יוצאים ומספרי טלפון של לפחות עוד אחד מהחברים, סכמו על שעת חזרה משוערת או מקסימלית כך תסגרו את כל הפינות…

תבלו!

מאמרים נוספים:

מתנה לשחרור

כל הורה שהילד שלו בצבא, מחכה בכיליון עיניים ליום השחרור, כל הורה שהילד שלו בצבא דואג לו, כל אחד מתמודד עם הדאגה באופן שונה.

קרא עוד »

מרחב מקודש

השאיפה ליופי והרמוניה היא שאיפה רוחנית במהותה, ככל שהרוחניות מתעצמת בעולם כך מתעצמת התודעה ליופי ואסתטיקה, ככל שגוברת המודעות לחלקים הרוחניים שבנו כך גוברת המודעות ולעיצוב על כל גווניו.

קרא עוד »

קורס לטיפול ביוצאי מערכת הביטחון נפגעי פוסט טראומה

במדינת ישראל, בעקבות ריבוי האירועים הביטחוניים, והקיום של צבא שהוא צבא העם המגן באופן פעיל על גבולות המדינה, מדינה שמוקפת אויבים, ללא הסדר מדיני כבר הרבה שנים, רבים המקרים של לחץ וטראומה בעקבות אירועים המוגדרים כאירועים ביטחוניים.

קרא עוד »

צופן הנשמה

המפה הרוחנית נותנת לך מידע על הרמה הנשמתית שלך, על התורשה הרוחנית ה D.N.A הייחודי רק לך, מה הפוטנציאל עימו באת לעולם בחיים אלה, מה עברת בחיים קודמים, איזו חוכמה וידע הבאת מחיים קודמים למימוש בחיים אלה

קרא עוד »

על יופי ואהבה

לפני 20 שנה, כשאושר נולדה, הרבה אנשים שאלו אותי האם היא מאומצת.
אני בהירה עם שיער שטני בהיר ועיניים ירוקות, והיא קיבלה גוון עור מעורב.
בקיצור נראתה תאילנדית, אף אחד לא האמין, שהיא שלי כשטיילתי איתה ברחוב..

קרא עוד »

מהי מפה רוחנית?

המפה הרוחנית נותנת לך מידע על הרמה הנשמתית שלך, על התורשה הרוחנית ה D.N.A הייחודי רק לך, מה הפוטנציאל עימו באת לעולם בחיים אלה, מה עברת בחיים קודמים, איזו חוכמה וידע הבאת מחיים קודמים למימוש בחיים אלה.

קרא עוד »

הסוד

מהו הסוד, מהו הנסתר בחיינו, הדבר הזה שקיים ואינו נראה, שאני מקשיב לו אני מצליח, אבל מי הוא, למי בעצם אני מקשיב, איך הוא נראה, מהי המציאות בתוכה אני מתקיים, בה רב הנסתר על הגלוי מהו טבעה ומה אופייה וכיצד הכי נכון בשבילי להתנהל בתוכה.

קרא עוד »

הכתר קורס יסוד בתקשורת אור

קורס קצר בן תשעה מפגשים, בו נלמדות טכניקות של דימיון מודרך בהיבט רוחני. ללא צורך בניסיון או ידע מוקדמים, בקורס נלמד תרגילים פשוטים וקלים, ובעיקר מהנים ומרוממים, באווירה בטוחה ונעימה, שיתורגלו במהלך השבוע בבית. הקורס יכול להתקיים באופן פרטני או בקבוצה.

קרא עוד »

נשמה

מתי בפעם האחרונה שאל אותך איש מקצוע ” מה שלום הנשמה שלך?” רופא, או אולי מטפל?, או פסיכולוג? האם מורה או גננת או מדריך התייחסו לנשמה של הילד שלך?

קרא עוד »

איים בזרם

כל קיץ מביא אתו את האתגר שלו, לפעמים זה לחץ כספי שלא מאפשר לנו לקחת את ה-הכל כלול ביוון או אילת של כל שנה בחופש הגדול, לפעמים זה לחץ בעבודה לפעמים זה מה לעשות עם הילדים או עם אחד מהם שמאתגר במיוחד או סמסטר קיץ שהיית חייבת לקחת כדי להשלים את התואר.

קרא עוד »

חזרה לאזרחות

הטראומה כפי שכבר הזכרתי במאמרים קודמים היא מצב בו מתקיים איום על הקיום הנפשי רגשי או הפיזי של האדם, החוויה הטראומטית היא סובייקטיבית

קרא עוד »

ברית אהבה

כמו האיחוד הקדוש בין הנקבי לזכרי בעולמינו, המתקיים באהבה, מדי יום, כבר אלפי שנים, ומשפיע אהבת עולם על השדה המאוחד בו אנו מתקיימים, המפרה ומרבה ברמה הרוחנית והגשמית ומשפיע איזון ויופי והרמוניה בעולם

קרא עוד »

רפואה מהקבלה

כאשר אנחנו מחפשים דרכים לריפוי הנפש והגוף אנחנו מחפשים את הטיפול המתאים לנו. אחת מדרכי הטיפול היא על-ידי רפואה

קרא עוד »

הפגת כאב נפשי

אם אתם סובלים מכאב רגשי ופנימי אשר מעיק עליכם ופוגע באיכות החיים שלכם בצורה משמעותית, כדאי לכם להתחיל בתהליך

קרא עוד »

חיי בריאות

חולמים על חיים בריאים יותר? רוצים לחיות בשלווה עם עצמכם והסביבה? זה הזמן להכיר את הטיפולים הטובים ביותר שיובילו

קרא עוד »

טיפול בסטרס

סטרס הוא אחד הגורמים לתחלואה הנפוצים ביותר בעולם המערבי. סטרס יכול לגרום ללחץ דם גבוה, להתמוטטות עצבים, לכאבי ראש

קרא עוד »

טיפול ביוצאי צבא

סיימתם את השירות הצבאי שלכם ואתם חווים קשיים באזרחות? קשיים ביציאה לאזרחות לאחר שירות צבאי יכולים להיגרם מסיבות שונות

קרא עוד »

איך לטפל בדיכאון

אחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם המערבי היא דיכאון. להתמודדות עם דיכאון אין דרך אחת נכונה ולעיתים הטיפולים הקונבציונאליים אשר

קרא עוד »

הלומי קרב

במדינת ישראל לצערנו יש מספר גדול של הלומי קרב. המלחמות של מדינת ישראל נגד שכנותיה והמבצעים אשר בוצעו בגבולות

קרא עוד »

התפתחות אישית

המושג התפתחות אישית מתייחסת לכל אחת ואחד המעוניינים לקדם את עצמם בפעולות שהם מבצעים ביום יום. הפעולות יכולות

קרא עוד »

יום הגיוס

ביום שהבן שלי התגייס כתבתי קורס שלם, התחלתי להרגיש לחץ בחזה, והבנתי שאני צריכה לשחרר, התיישבתי על המחשב, והתחלתי

קרא עוד »

סופש”ים

במהלך השירות הצבאי הקרבי, למשך שלוש שנים, ולפעמים יותר, החיילים מגיעים לסופי שבוע לבית ההורים, ובדרך כלל, מחפשים את

קרא עוד »

סודות הלחץ החברתי

מה שתעשיית התקשורת המסחרית לא רוצה שתדעי! תחום הפסיכולוגיה של השיווק, הינו כאמור אחד התחומים הנלמדים יותר, מכיוון שתוצאות

קרא עוד »

מהי הצלחה?

מה את עושה כשאת מצליחה? האם את: חוגגת? מחכה שיחגגו לך, ממשיכה הלאה לאתגר הבא? (רמז, זה לא בריא)

קרא עוד »

הכתר

“הכתר” הוא מרכז ההשפעה המחבר את הגוף לנשמה, בספר נלמדת שיטה להתהוות הכתר ובכך אנו נולדים מחדש אל תוך

קרא עוד »