5 חוקים ליצירת זוגיות מוצלחת ומטיבה לאורך זמן

הכתר מרכז ההשפעה המחבר את הגוף לנשמה

5 חוקים ליצירת זוגיות מוצלחת ומטיבה לאורך זמן

• חיבור לליבה ערכית, לערכים המשקפים אתכם.
• שימוש ביועצים חיצוניים, אנשי מקצוע מתחומים רלוונטיים, יקל עליכם את החיים.
• חלוקת תפקידים ו”גבולות גזרה” ברורים ימנעו חיכוכים.
• מחזוריות ביחסים תגרום לכם להתגעגע אחד לשנייה ולא להיות מובן מאליו והרגל של אף אחד.
• חתימה על הסכם זוגיות תגרום לכם לחשוב ולהיזכר תמיד במשמעות החוזית והערכית של המשפחה.

חיבור לערכים הוא חיבור ללב: במחקר שנעשה בארצות הברית התברר כי החברות המצליחות ביותר מבחינה כלכלית בעולם הן אלה שהצליחו לגרום לעובדים שלהם וללקוחות שלהם בו זמנית תחושה של משמעות. במהלך השנים בהן עבדתי למען ילדים ובני נוער יחד עם הוריהם, המשפחות והקהילות שלהן, דיברתי עם מאות אנשים, פגשתי משפחות רבות, ובעיקר למדתי הרבה! היום אני יכולה להציע לכם מודל המאפשר חיי נישואין מוצלחים יותר, להציע לכם מחשבה אחרת, שתוביל לעוד ועוד רגעים קטנים של אושר, שביחד תבראו מציאות טובה לכם ולמשפחה שלכם.

אתם לא לבד בעולם! היעזרו ביועצים מקצועיים:
לאחר שנים בהן חשפתי וריפאתי תופעות של פגיעה בקהילות, משפחות וילדים, אני יכולה להגיד לכם שלכל התופעות וההתנהגויות השליליות יש מאפיין אחד משותף, הם נמצאים בחושך, בסוד, השלילי לא רוצה לצאת לאור, להתגלות, להיחשף והוא ינסה למנוע ממך לדבר על הדברים. החיים מייצרים לנו מצבים של שחיקה של לחץ שהולך ומצטבר ומשפיע פנימה, בהתחלה אנחנו לא מרגישים איך הוא מזדחל ומתחיל להתפשט, ברגע שיש לו אחיזה, הוא מצהיר הנה אני כאן, זה יכול להיות כאב עמום בכתף שהופיע יום אחד ומאז מתגבר וזו יכולה להיות סדרה של מריבות מעצבנות שליוו את החודש האחרון.

ערנות תציל אתכם, לא רק בכביש, שימו לב ועשו לכם מנהג קבוע היעזרו באנשי מקצוע, והיום יש מגוון, בטוח תוכלו למצוא מישהו שמתאים לאורח החיים שלכם ולמחשבה שלכם, אם זה בתחום הכלכלי, בתחום הפרנסה, בנושאי ביטוח, פנסיות, בנושאי הורות, חלוקת תפקידים בהורות, בנושאי זוגיות, מיניות ועוד…אחרי פגישה אחת, כבר תרגישו יותר טוב, זה נקרא לחלק את הנטל, ועם משפחה, לא תמיד נוח, ובטוח לא תמיד רצוי, לשתף, יש להישאר במשפחה במובן חיובי.
חלוקת תפקידים וגבולות גזרה ברורים, “דבר איתי חופש, דבר אהבה”: מדדים סטטיסטיים, המפלחים דיווחים של המשטרה בתיקים של פשיעה בנפש, מוכיחים במילים פשוטות כי המשפחה היא המקום המסוכן ביותר בעולם, רובן המכריע של הפגיעות, מתקיים בתוך המשפחה. כולנו מכירים משפחות, שלנו, של אחרים, לכל משפחה יש את “הקטע” שלה. הזיקה הרגשית המתהווה בזוגיות היא מאוד עוצמתית ולא תמיד נעימה, דפוסים רגשיים של תלות/בעלות מגבירים את המתח.

מחקרים מראים כי בני זוג שנשארו יותר זמן ביחד ודיווחו על זוגיות טובה, היו אלה שרמת התלות שלהם בבני הזוג הייתה נמוכה יותר, כלאמור: ככל שרמת התלות נמוכה יותר הסיכוי להצלחת הזוגיות גבוה יותר! . המטרה שלנו אם כן היא להפחית חיכוכים, במיוחד בתקופה בה הילדים פעוטים ותלויים פיזית בהוריהם.

מחזוריות ביחסים, או מה אפשר ללמוד מ”אחינו החרדים”: במהלך השנים, השגרה והזמינות של בני הזוג אחד לשני, לפורקן מיני, גורמים להפחתה בעוצמת התשוקה הגעגוע והרצון להיפגש, וכן יקשו על שמירת הנאמנות, למה? כי כך עובד המוח האנושי, אובייקט מיני חדש, בדרך כלל, יעורר משיכה מינית חזקה יותר. המנהג הנהוג בקרב יהודים דתיים ומסורתיים הנקרא “מקווה”, מאפשר הפסקה ביחסים המיניים, למשך כשבועיים.

בזמן זה היחסים חבריים בלבד וכך נבנית הכרות והערכה הדדיים ברבדים שונים. כאשר מגיע יום המפגש, הוא יום הטבילה במקווה, הגעגוע והתשוקה מתעצמים וכך מתקיימת מחזוריות והתחדשות השומרת לאורך שנים על אלמנט החידוש, כלאמור בתפיסה של המוח, המפגש הוא כמפגש עם אובייקט מיני חדש. גם מי שאינו מאמין, או לא מכיר, אך רוצה לשמור על הזוגיות לאורך זמן יכול להתאים את עצמו למהלך החכם הזה, המחזק את הכבוד והערכה ההדדיים בזוגיות.

חידוש נדרים או ברית אהבה, אם אתה רוצה את זה תחתום על זה : אחד המחקרים המפורסמים שעסק בהצלחה של אנשים, חקר את ההרגלים של אנשים שהצליחו מבחינה כלכלית וחברתית. באופן מובהק, לאנשים שהצליחו, היה הרגל משותף, הם כולם כתבו את החלומות והחזון והתוכניות שלהם ודיווחו כי אכן השיגו אותם. העלאה על הכתב של התחייבות זוגית שתואמת לליבה הערכית שלנו, ומעוררת בנו השראה, תחזק את הרצון והכוונה והסיכויים שלנו להצליח בהובלת הזוגיות והמשפחה שלנו למקום הראוי להם, להיות מקום בטוח, מאפשר, מכיל, עם אהבה ללא תנאי, וילדים (הכי) מאושרים בעולם!

מאמרים נוספים:

מתנה לשחרור

כל הורה שהילד שלו בצבא, מחכה בכיליון עיניים ליום השחרור, כל הורה שהילד שלו בצבא דואג לו, כל אחד מתמודד עם הדאגה באופן שונה.

קרא עוד »

מרחב מקודש

השאיפה ליופי והרמוניה היא שאיפה רוחנית במהותה, ככל שהרוחניות מתעצמת בעולם כך מתעצמת התודעה ליופי ואסתטיקה, ככל שגוברת המודעות לחלקים הרוחניים שבנו כך גוברת המודעות ולעיצוב על כל גווניו.

קרא עוד »

קורס לטיפול ביוצאי מערכת הביטחון נפגעי פוסט טראומה

במדינת ישראל, בעקבות ריבוי האירועים הביטחוניים, והקיום של צבא שהוא צבא העם המגן באופן פעיל על גבולות המדינה, מדינה שמוקפת אויבים, ללא הסדר מדיני כבר הרבה שנים, רבים המקרים של לחץ וטראומה בעקבות אירועים המוגדרים כאירועים ביטחוניים.

קרא עוד »

צופן הנשמה

המפה הרוחנית נותנת לך מידע על הרמה הנשמתית שלך, על התורשה הרוחנית ה D.N.A הייחודי רק לך, מה הפוטנציאל עימו באת לעולם בחיים אלה, מה עברת בחיים קודמים, איזו חוכמה וידע הבאת מחיים קודמים למימוש בחיים אלה

קרא עוד »

על יופי ואהבה

לפני 20 שנה, כשאושר נולדה, הרבה אנשים שאלו אותי האם היא מאומצת.
אני בהירה עם שיער שטני בהיר ועיניים ירוקות, והיא קיבלה גוון עור מעורב.
בקיצור נראתה תאילנדית, אף אחד לא האמין, שהיא שלי כשטיילתי איתה ברחוב..

קרא עוד »

מהי מפה רוחנית?

המפה הרוחנית נותנת לך מידע על הרמה הנשמתית שלך, על התורשה הרוחנית ה D.N.A הייחודי רק לך, מה הפוטנציאל עימו באת לעולם בחיים אלה, מה עברת בחיים קודמים, איזו חוכמה וידע הבאת מחיים קודמים למימוש בחיים אלה.

קרא עוד »

הסוד

מהו הסוד, מהו הנסתר בחיינו, הדבר הזה שקיים ואינו נראה, שאני מקשיב לו אני מצליח, אבל מי הוא, למי בעצם אני מקשיב, איך הוא נראה, מהי המציאות בתוכה אני מתקיים, בה רב הנסתר על הגלוי מהו טבעה ומה אופייה וכיצד הכי נכון בשבילי להתנהל בתוכה.

קרא עוד »

הכתר קורס יסוד בתקשורת אור

קורס קצר בן תשעה מפגשים, בו נלמדות טכניקות של דימיון מודרך בהיבט רוחני. ללא צורך בניסיון או ידע מוקדמים, בקורס נלמד תרגילים פשוטים וקלים, ובעיקר מהנים ומרוממים, באווירה בטוחה ונעימה, שיתורגלו במהלך השבוע בבית. הקורס יכול להתקיים באופן פרטני או בקבוצה.

קרא עוד »

נשמה

מתי בפעם האחרונה שאל אותך איש מקצוע ” מה שלום הנשמה שלך?” רופא, או אולי מטפל?, או פסיכולוג? האם מורה או גננת או מדריך התייחסו לנשמה של הילד שלך?

קרא עוד »

איים בזרם

כל קיץ מביא אתו את האתגר שלו, לפעמים זה לחץ כספי שלא מאפשר לנו לקחת את ה-הכל כלול ביוון או אילת של כל שנה בחופש הגדול, לפעמים זה לחץ בעבודה לפעמים זה מה לעשות עם הילדים או עם אחד מהם שמאתגר במיוחד או סמסטר קיץ שהיית חייבת לקחת כדי להשלים את התואר.

קרא עוד »

חזרה לאזרחות

הטראומה כפי שכבר הזכרתי במאמרים קודמים היא מצב בו מתקיים איום על הקיום הנפשי רגשי או הפיזי של האדם, החוויה הטראומטית היא סובייקטיבית

קרא עוד »

ברית אהבה

כמו האיחוד הקדוש בין הנקבי לזכרי בעולמינו, המתקיים באהבה, מדי יום, כבר אלפי שנים, ומשפיע אהבת עולם על השדה המאוחד בו אנו מתקיימים, המפרה ומרבה ברמה הרוחנית והגשמית ומשפיע איזון ויופי והרמוניה בעולם

קרא עוד »

רפואה מהקבלה

כאשר אנחנו מחפשים דרכים לריפוי הנפש והגוף אנחנו מחפשים את הטיפול המתאים לנו. אחת מדרכי הטיפול היא על-ידי רפואה

קרא עוד »

הפגת כאב נפשי

אם אתם סובלים מכאב רגשי ופנימי אשר מעיק עליכם ופוגע באיכות החיים שלכם בצורה משמעותית, כדאי לכם להתחיל בתהליך

קרא עוד »

חיי בריאות

חולמים על חיים בריאים יותר? רוצים לחיות בשלווה עם עצמכם והסביבה? זה הזמן להכיר את הטיפולים הטובים ביותר שיובילו

קרא עוד »

טיפול בסטרס

סטרס הוא אחד הגורמים לתחלואה הנפוצים ביותר בעולם המערבי. סטרס יכול לגרום ללחץ דם גבוה, להתמוטטות עצבים, לכאבי ראש

קרא עוד »

טיפול ביוצאי צבא

סיימתם את השירות הצבאי שלכם ואתם חווים קשיים באזרחות? קשיים ביציאה לאזרחות לאחר שירות צבאי יכולים להיגרם מסיבות שונות

קרא עוד »

איך לטפל בדיכאון

אחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם המערבי היא דיכאון. להתמודדות עם דיכאון אין דרך אחת נכונה ולעיתים הטיפולים הקונבציונאליים אשר

קרא עוד »

הלומי קרב

במדינת ישראל לצערנו יש מספר גדול של הלומי קרב. המלחמות של מדינת ישראל נגד שכנותיה והמבצעים אשר בוצעו בגבולות

קרא עוד »

התפתחות אישית

המושג התפתחות אישית מתייחסת לכל אחת ואחד המעוניינים לקדם את עצמם בפעולות שהם מבצעים ביום יום. הפעולות יכולות

קרא עוד »

יום הגיוס

ביום שהבן שלי התגייס כתבתי קורס שלם, התחלתי להרגיש לחץ בחזה, והבנתי שאני צריכה לשחרר, התיישבתי על המחשב, והתחלתי

קרא עוד »

סופש”ים

במהלך השירות הצבאי הקרבי, למשך שלוש שנים, ולפעמים יותר, החיילים מגיעים לסופי שבוע לבית ההורים, ובדרך כלל, מחפשים את

קרא עוד »

סודות הלחץ החברתי

מה שתעשיית התקשורת המסחרית לא רוצה שתדעי! תחום הפסיכולוגיה של השיווק, הינו כאמור אחד התחומים הנלמדים יותר, מכיוון שתוצאות

קרא עוד »

מהי הצלחה?

מה את עושה כשאת מצליחה? האם את: חוגגת? מחכה שיחגגו לך, ממשיכה הלאה לאתגר הבא? (רמז, זה לא בריא)

קרא עוד »

הכתר

“הכתר” הוא מרכז ההשפעה המחבר את הגוף לנשמה, בספר נלמדת שיטה להתהוות הכתר ובכך אנו נולדים מחדש אל תוך

קרא עוד »