5 צעדים ליצירת מציאות

הכתר מרכז ההשפעה המחבר את הגוף לנשמה

5 צעדים ליצירת מציאות

מחשבה יוצרת מציאות! מה באמת? אני אחשוב על משהו מסוים ויהיה לי אותו? את יודעת כמה פעמים תרגלתי מחשבה חיובית, בניתי לוח חזון לפי “הסוד” והנה אני לפנייך, ואיפה המרצדס? כך אומרים לי בתחילת הקורס הבסיסי, לעומת זאת בסופו, לאחר 9 שבועות בלבד, אני שומעת על שינויים רבים שקרו בחיי האנשים המשתתפים בקורס. אם זה זוגיות חדשה ו/או שדרוג של זוגיות קיימת, ירידה במשקל, החלטות על קריירה חדשה או על לימודים, שותפות עסקית שהופיעה בדיוק בזמן, הקורס שלי לא משאיר אף אחד אדיש!

דברים קורים באינטנסיביות, אז מסתבר שכן מחשבה ותרגול של סוגי מחשבה מחולל פלאים. היום אני רוצה לדבר על מחשבה יוצרת מציאות ברמה הכי פשוטה שיש, המחשבה מייצרת רגש שמייצר התנהגות, אם אני אחשוב שאני נפלאה ומהממת, ואגיע לראיון עבודה בתחושה של ייחודיות של ערך עצמי והערכה עצמית סביר להניח שאתקבל לעבודה, אם אני חושבת על עצמי שאני כישלון, אני קורבן של הנסיבות ואגיע בהרגשה של קורבנות ותחושת החמצה, נכון, סביר להניח שלא יקבלו אותי, כמובן שזו דוגמא פשטנית וקיצונית, בכוונה, כדי להעביר היטב את המסר שהמחשבה שלי מייצרת תחושות, רגשות המשפיעים על התפיסה העצמית שלי ומכאן משפיעים על ההתנהגות שלי. אז כן, השפעה על המחשבות, משפיעה על ההתנהגות שלי (דרך הרגשות) ויוצרת מציאות, בעגה המקצועית קוראים לזה מטא מחשבה, מחשבת על, או פשוט ניהול מחשבות אז הנה 5 טיפים לניהול מחשבות שיעשו לכם חיים טובים יותר.

צעד ראשון: מודעות, ללמוד להכיר את המחשבות שלי, מה בעצם עובר לי בראש בזמן שאני עובר את מה שנקרא כאן “החיים”, התחל להפנות את תשומת ליבך במשך היום למחשבות העוברות בראשך והתחל לנתח אותן, מה מאפיין את המחשבות, איזו תפיסת עולם הן מייצגות, איזה רגש המחשבות מייצרות, וכיצד הן משפיעות על ההתנהגות שלך, מהרגע בו אתה פוקח את עיניך בבוקר, לאיך אתה שותה את הקפה, או איך אתה מתלבש ומציג את עצמך לעולם. ועד הרגע בו אתה מניח את ראשך על הכר.

צעד שני: למדוט, אנחנו מדברים קודם כל על הטכניקה, בכל מה שלא תעשה בחיים שיפור ושכלול הטכניקה ירים אותך פלאים. אני ממליצה למדוט/להתפלל לפחות פעם ביום. במדיטציה, או בתפילה שהיא כמנטרה, אנחנו מרפים את רצף המחשבות ומכוונים לשהות במקום ללא מחשבה, אני ממליצה להתחיל ב – 10-15 דקות ביום, בהם אתה יושב ותוך כדי הרפיה, מתרכז בנשימות שלך, כל מחשבה שמגיעה אתה מדמה אותה כענן, ושולח אותה אל מחוץ לראש בעדינות, כך עד שתגיע למצבים בהם אתה ללא מחשבה. תרגול זה מגביר את כושר הריכוז והתפקוד של המוח, ובנוסף יעזור לך להתחיל לנהל את המחשבות. בערוץ היו טיוב שלי ניתן למצוא מדיטציות מגוונות.

הצעד השלישי מיון מחשבות: אחרי שאתה מתרגל מדיטציה כבר כמה ימים, ואתה יותר מודע, תתחיל למיין, המיון הראשוני הוא בין “מחשבות טובות” ל”מחשבות רעות”, בלי להתפלסף על זה הרבה, מחשבה טובה עושה טוב! מחשבה רעה גורמת לתחושות רעות כמו: תסכול, כעס, שנאה, קנאה, ועוד.. אל תאפשרי למחשבה שאינה מעצימה אותך, אל תאפשר למחשבה שאינה מטיבה אתך לשהות רגע אחד במוח שלך! ובטח ובטח שלא תאמין לה!

עכשיו אחרי שאתה מודע יותר, תלמדי לזהות את הדיבור הפנימי שמכשיל אותך, בין אם זה קול ביקורתי, קורבני, תבוסתני, תוקפני, הקול הזה מופיע כמחשבות המשתלטות על הווייתך. תגידי: א נ י ל א מ ר ש ה ! אתה יכול להתנגד למחשבות האלה עד שתכחיד אותן לגמרי.

הצעד הרביעי יוזמת מחשבות: תיזום מחשבות חדשות, תחליט לאלו מחשבות אתה ראוי תעצב אותן תבנה אותן ותתחיל להריץ אותן בראש. תחשוב על החזון שלך, תחשוב כמה שאתה נפלא, תחשבי שאתה ראוי לאושר, לעושר ולשמחה, תחשוב על נתינה תחשוב על מעשים נדיבים תחשוב מחשבות שימלאו אותך בשמחה שיגרמו לך לחייך לחוש שלוות נפש, לחוש רוגע, לחוש התרגשות וציפייה ותקווה מחשבות אופטימיות!

הצעד החמישי תזמון מחשבות: כאשר אתה עוסק בעבודה תמקד את המחשבות שלך במה שאת עושה, ברצון שלך לעשות את זה על הצד הטוב ביותר, תחשוב על האנשים שנמצאים אתך וכיצד אתה יכול להיטיב איתם.

כאשר אתה בהפסקה, אם יש לך משימות שאינן קשורות לעבודה זה הזמן לצ’ק ליסט קצר בראש וארגון הדברים הדחופים ביותר, אם צריך טלפון ממש דחוף, אז לעשות אבל תשתדל לנוח בראש, ואולי אפילו למדוט 10 דקות, זה יעזור לך להרגיש רעננות ומרץ למחצית השנייה של היום.

אם אתה הורה ואתה בדרך הביתה, תשתדל להתמקד בהכנת החלק השני של היום, תשקיע את הזמן הזה בו אתה בנסיעה בהדמיית החלק המשפחתי ותכוונן לתחושות ופעילויות שאתה רוצה שיקרו עבור כל אחד מחברי המשפחה ועבורכם ביחד, נניח שאני לוקחת את הבת שלי לפעילות בתנועה אני אחשוב איך היא חוזרת מהפעילות בשמחה עם חברות, ואז אחשוב איך כולנו יושבים לארוחת ערב וכל אחד מספר בסבב דבר משמח שקרה לו היום. קח לך את החודש הבא להטמעה ותרגול של חמשת הצעדים האלה והקניית דפוסי חשיבה חדשים ומטיבים. ארגון וניהול המחשבות יוביל אותך קדימה, ויעזור לך לארגן ולנהל טוב יותר את לוח הזמנים שלך.

המטרה שלך היא לתת לנשמה להוביל למחשבות מיטיבות מעצימות אופטימיות כך תהיה במרחב בו מתקיים שפע וברכה ותגשים את המשפט אתה נמצא היכן שמחשבותייך נמצאות באופן חיובי!

מאמרים נוספים:

מתנה לשחרור

כל הורה שהילד שלו בצבא, מחכה בכיליון עיניים ליום השחרור, כל הורה שהילד שלו בצבא דואג לו, כל אחד מתמודד עם הדאגה באופן שונה.

קרא עוד »

מרחב מקודש

השאיפה ליופי והרמוניה היא שאיפה רוחנית במהותה, ככל שהרוחניות מתעצמת בעולם כך מתעצמת התודעה ליופי ואסתטיקה, ככל שגוברת המודעות לחלקים הרוחניים שבנו כך גוברת המודעות ולעיצוב על כל גווניו.

קרא עוד »

קורס לטיפול ביוצאי מערכת הביטחון נפגעי פוסט טראומה

במדינת ישראל, בעקבות ריבוי האירועים הביטחוניים, והקיום של צבא שהוא צבא העם המגן באופן פעיל על גבולות המדינה, מדינה שמוקפת אויבים, ללא הסדר מדיני כבר הרבה שנים, רבים המקרים של לחץ וטראומה בעקבות אירועים המוגדרים כאירועים ביטחוניים.

קרא עוד »

צופן הנשמה

המפה הרוחנית נותנת לך מידע על הרמה הנשמתית שלך, על התורשה הרוחנית ה D.N.A הייחודי רק לך, מה הפוטנציאל עימו באת לעולם בחיים אלה, מה עברת בחיים קודמים, איזו חוכמה וידע הבאת מחיים קודמים למימוש בחיים אלה

קרא עוד »

על יופי ואהבה

לפני 20 שנה, כשאושר נולדה, הרבה אנשים שאלו אותי האם היא מאומצת.
אני בהירה עם שיער שטני בהיר ועיניים ירוקות, והיא קיבלה גוון עור מעורב.
בקיצור נראתה תאילנדית, אף אחד לא האמין, שהיא שלי כשטיילתי איתה ברחוב..

קרא עוד »

מהי מפה רוחנית?

המפה הרוחנית נותנת לך מידע על הרמה הנשמתית שלך, על התורשה הרוחנית ה D.N.A הייחודי רק לך, מה הפוטנציאל עימו באת לעולם בחיים אלה, מה עברת בחיים קודמים, איזו חוכמה וידע הבאת מחיים קודמים למימוש בחיים אלה.

קרא עוד »

הסוד

מהו הסוד, מהו הנסתר בחיינו, הדבר הזה שקיים ואינו נראה, שאני מקשיב לו אני מצליח, אבל מי הוא, למי בעצם אני מקשיב, איך הוא נראה, מהי המציאות בתוכה אני מתקיים, בה רב הנסתר על הגלוי מהו טבעה ומה אופייה וכיצד הכי נכון בשבילי להתנהל בתוכה.

קרא עוד »

הכתר קורס יסוד בתקשורת אור

קורס קצר בן תשעה מפגשים, בו נלמדות טכניקות של דימיון מודרך בהיבט רוחני. ללא צורך בניסיון או ידע מוקדמים, בקורס נלמד תרגילים פשוטים וקלים, ובעיקר מהנים ומרוממים, באווירה בטוחה ונעימה, שיתורגלו במהלך השבוע בבית. הקורס יכול להתקיים באופן פרטני או בקבוצה.

קרא עוד »

נשמה

מתי בפעם האחרונה שאל אותך איש מקצוע ” מה שלום הנשמה שלך?” רופא, או אולי מטפל?, או פסיכולוג? האם מורה או גננת או מדריך התייחסו לנשמה של הילד שלך?

קרא עוד »

איים בזרם

כל קיץ מביא אתו את האתגר שלו, לפעמים זה לחץ כספי שלא מאפשר לנו לקחת את ה-הכל כלול ביוון או אילת של כל שנה בחופש הגדול, לפעמים זה לחץ בעבודה לפעמים זה מה לעשות עם הילדים או עם אחד מהם שמאתגר במיוחד או סמסטר קיץ שהיית חייבת לקחת כדי להשלים את התואר.

קרא עוד »

חזרה לאזרחות

הטראומה כפי שכבר הזכרתי במאמרים קודמים היא מצב בו מתקיים איום על הקיום הנפשי רגשי או הפיזי של האדם, החוויה הטראומטית היא סובייקטיבית

קרא עוד »

ברית אהבה

כמו האיחוד הקדוש בין הנקבי לזכרי בעולמינו, המתקיים באהבה, מדי יום, כבר אלפי שנים, ומשפיע אהבת עולם על השדה המאוחד בו אנו מתקיימים, המפרה ומרבה ברמה הרוחנית והגשמית ומשפיע איזון ויופי והרמוניה בעולם

קרא עוד »

רפואה מהקבלה

כאשר אנחנו מחפשים דרכים לריפוי הנפש והגוף אנחנו מחפשים את הטיפול המתאים לנו. אחת מדרכי הטיפול היא על-ידי רפואה

קרא עוד »

הפגת כאב נפשי

אם אתם סובלים מכאב רגשי ופנימי אשר מעיק עליכם ופוגע באיכות החיים שלכם בצורה משמעותית, כדאי לכם להתחיל בתהליך

קרא עוד »

חיי בריאות

חולמים על חיים בריאים יותר? רוצים לחיות בשלווה עם עצמכם והסביבה? זה הזמן להכיר את הטיפולים הטובים ביותר שיובילו

קרא עוד »

טיפול בסטרס

סטרס הוא אחד הגורמים לתחלואה הנפוצים ביותר בעולם המערבי. סטרס יכול לגרום ללחץ דם גבוה, להתמוטטות עצבים, לכאבי ראש

קרא עוד »

טיפול ביוצאי צבא

סיימתם את השירות הצבאי שלכם ואתם חווים קשיים באזרחות? קשיים ביציאה לאזרחות לאחר שירות צבאי יכולים להיגרם מסיבות שונות

קרא עוד »

איך לטפל בדיכאון

אחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם המערבי היא דיכאון. להתמודדות עם דיכאון אין דרך אחת נכונה ולעיתים הטיפולים הקונבציונאליים אשר

קרא עוד »

הלומי קרב

במדינת ישראל לצערנו יש מספר גדול של הלומי קרב. המלחמות של מדינת ישראל נגד שכנותיה והמבצעים אשר בוצעו בגבולות

קרא עוד »

התפתחות אישית

המושג התפתחות אישית מתייחסת לכל אחת ואחד המעוניינים לקדם את עצמם בפעולות שהם מבצעים ביום יום. הפעולות יכולות

קרא עוד »

יום הגיוס

ביום שהבן שלי התגייס כתבתי קורס שלם, התחלתי להרגיש לחץ בחזה, והבנתי שאני צריכה לשחרר, התיישבתי על המחשב, והתחלתי

קרא עוד »

סופש”ים

במהלך השירות הצבאי הקרבי, למשך שלוש שנים, ולפעמים יותר, החיילים מגיעים לסופי שבוע לבית ההורים, ובדרך כלל, מחפשים את

קרא עוד »

סודות הלחץ החברתי

מה שתעשיית התקשורת המסחרית לא רוצה שתדעי! תחום הפסיכולוגיה של השיווק, הינו כאמור אחד התחומים הנלמדים יותר, מכיוון שתוצאות

קרא עוד »

מהי הצלחה?

מה את עושה כשאת מצליחה? האם את: חוגגת? מחכה שיחגגו לך, ממשיכה הלאה לאתגר הבא? (רמז, זה לא בריא)

קרא עוד »

הכתר

“הכתר” הוא מרכז ההשפעה המחבר את הגוף לנשמה, בספר נלמדת שיטה להתהוות הכתר ובכך אנו נולדים מחדש אל תוך

קרא עוד »